حمل و نقل

سخنگوی سازمان هواپیمایی

ممنوعیت برای فروش بلیت پروازهای اربعین خارج از سایت شرکت‌ها و سایت‌های تعیین‌شده

سخنگوی سازمان هواپیمایی با اشاره به شرکت‌ها و سایت‌های عرضه‌ کننده بلیت پروازهای اربعین، گفت: فروش بلیت پروازهای اربعین خارج از این دو شیوه یعنی سایت شرکت‌ها و سایت‌های تعیین‌شده، تخلف است.

جعفر یازرلو، با اشاره به مشخص شدن فهرست تعدادی از دفاتر فروش آنلاینی که الزامات سازمان هواپیمایی کشوری را برای فروش پروازهای اربعین برآورده کرده‌اند، اظهار داشت: در اجرای عملیات پروازی اربعین حسینی ۱۴۰۲، فهرست دفاتر حائز شرایط فروش آنلاین OTA جهت نمایش و فروش مستقیم بلیت الکترونیکی برای زائران اربعین اعلام می‌شود.

وی بیان کرد: شرکت‌های هواپیمایی برای فروش بلیت‌های اربعین باید از طریق سسخنگوی سازمان هواپیماییایت رسمی فروش خود اقدام کنند.

یازرلو اضافه کرد: در صورتی‌که ایرلاین‌ها از زیرساخت‌های لازم برای فروش بلیت برخوردار نباشند صرفا مجاز به عرضه بلیت در بازه زمانی اربعین ۲۷ مرداد تا ۲۰ شهریور از طریق دفاتر ذیل خواهند بود:

۱-شرکت‌آرا جهان‌نوین گستر اطلس

به نشانی سایت

www.snapptrip.ir

۲- شرکت آبنوس گشت تهران

به نشانی سایت

www.flytoday.ir

۳- شرکت سفرهای علی بابا

به نشانی سایت

www.alibaba.ir

* ۳۶۱۷ مجوز پرواز اربعین صادر شد

وی گفت: شرکت‌هایی که تا به امروز مجوز فوق‌العاده پروازهای اربعین را گرفته‌اند شامل آتا، ایران ایر، قشم‌ایر، ایرتور، هواپیمایی کیش، پویا و ساها است.

یازرلو ادامه داد: تعدادی از شرکت‌های هواپیمایی هم که مجوزهای پروازهای برنامه‌ای عتبات را دارند که پروازهای آنها هم طبق برنامه انجام می‌شود.

وی افزود: تاکنون تعداد ۳۶۱۷ مجوز از سوی سازمان هواپیمایی در بازه زمانی پروازهای اربعین برای شرکت‌های هواپیمایی صادر شده است و تعدادی از شرکت‌ها هم درخواست جدید داده‌اند که در حال بررسی است.

* فروش بلیت اربعین فقط توسط سایت شرکت‌ها و سایت‌های مشخص شده

وی اضافه کرد: از شرکت‌های هواپیمایی خواسته شده است نسبت به استقرار رئیس ایستگاه پاسخگو و تصمیم‌گیر در فرودگاه‌های نجف و بغداد اقدام کنند.

یازرلو گفت: هرگونه فروش خارج از ۲ روش مذکور یعنی سایت رسمی فروش ایرلاین و یا دفاتر منتخب فروش آنلاین، تخلف است و متخلفان ضمن برخوردهای قانونی به مراجع نظارتی معرفی خواهند شد.

سخنگوی سازمان هواپیمایی اضافه کرد: سال گذشته ۸۰ درصد از عملیات پروازهای اربعین به فرودگاه نجف و ۲۰ درصد به فرودگاه بغداد انجام بود و ۶۵ درصد از این تعداد پروازها از مبدا فرودگاه امام خمینی(ره) و مابقی از سایر فرودگاه‌ها انجام شد.

 بنابراین گزارش قیمت تعیین شده برای پروازهای اربعین به فرودگاه‌های نجف و بغداد ۸ میلیون تومان و از مبداء مشهد ۹٫۵ میلیون تومان است که البته هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده است از تاریخ ۲۷ مرداد تا ۹ شهریور قیمت بلیت مسیر نجف به فرودگاه امام را به ۲.۵ میلیون تومان کاهش داده‌ایم.

مطـالب مرتبـط

Back to top button