حمل و نقل

مديرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبري هوايي ايران:

زائران ایرانی از ۲۵ فرودگاه به عتبات عالیات عزیمت می کنند/سفر۴۰ هزار نفر تاکنون

معاون وزیر و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران با بیان اینکه در عملیات امسال ۲۵ فرودگاه به‌ عنوان فرودگاه‌های خدمت‌گزاری به زائران حضرت اباعبدالله الحسین(ع) هستند، گفت: از ۲۷ مرداد تا ششم شهریور حدود ۴۰ هزار زائر حسینی در فرودگاه‌های کشور اعزام و پذیرش شده اند.

به‌ گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران؛ کاپیتان رضا نخجوانی با بیان اینکه یکی از سیاست‌های مهم در عملیات اربعین ۱۴۰۲، توزیع عادلانه پرواز در سطح کشور و بهره مندی هموطنان از پروازها در اقصی نقاط ایران اسلامی است، گفت: ۲۵ فرودگاه از استان‌های مختلف کشور، با استفاده از تجربیات سال‌های گذشته و رفع نواقص موجود برای عملیات اربعین امسال میزبان زائران حسینی هستند.

وی با اشاره به آمار پروازهای اربعین از ۲۷ مرداد تا ششم شهریور، گفت: ۱۶۶ پرواز خروجی از فرودگاه‌های مختلف کشور انجام شده و با این پروازها ۲۴ هزار و ۹۵۷ زائر اربعین، خاک ایران را به مقصد بغداد و نجف اشرف ترک کرده‌اند.

نخجوانی با بیان اینکه ۱۴ هزار و ۶۷۰ زائر با ۱۲۹ پرواز ورودی به کشور بازگشته‌اند، تاکید کرد: تمام امکانات برای عملیات اربعین پای‌کار آمده تا شاهد رضایت حداکثری در بین زائران امام حسین(ع) باشیم.

به گفته مدیرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران علاوه بر میزبانی از پروازها و مسافران در فرودگاه های مذکور، از ۲۷ مرداد تا ششم شهریور، تعداد ۴۳۰ سرویس ناوبری به پروازهای اربعین فرودگاه امام خمینی(ره) ارائه شده است.

وی ضمن اشاره به توجه ویژه شرکت فرودگاه‌ها به برنامه‌های فرهنگی، گفت: در همه فرودگاه های معین اربعین موکب برپا شده و از زائران پذیرایی به عمل می‌آید ضمن اینکه زائران در بدو ورود به فرودگاه‌ها تماشاگر نمایش‌های آیینی و مذهبی ویژه ایام ماه صفر و اربعین خواهند بود. این درحالی است که برخی فرودگاه‌ها نیز با برنامه‌هایی نظیر سرود، چاوشی خوانی و برنامه‌های مذهبی پذیرای زائران هستند.

مطـالب مرتبـط

Back to top button