حمل و نقل

تاکید بر فراهم کردن زمینه اجرایی شدن مطالعات پژوهشیِ اقتصادی کردن فرودگاه بندرعباس

عضو هیات مدیره و راهبر معاونت برنامه‌ریزی، نظارت و امور اقتصادی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران گفت: با توجه به اینکه در طرح های پژوهشی، ظرفیت‌های اقتصادی نهفته در استان هرمزگان مورد توجه قرار گرفته است، باید زمینه اجرایی شدن مطالعات پژوهشیِ اقتصادی کردن فرودگاه بندرعباس فراهم شود.

به ‌گزارش روابط‌ عمومی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران؛ هادی یوسف‌پورآذری در نشست طرح پژوهشی فرودگاه بندرعباس که در ستاد شرکت فرودگاه‌ها برگزار شد، اظهار کرد: در کشور ما پروژه‌های بیشماری وجود دارد که نیمه‌تمام رها شده و هیچ سرانجامی نیافته است.

وی افزود: در کشور ما علاوه بر پروژه‌های نیمه‌تمام، طرح‌های دانشگاهی بسیار زیادی وجود دارد که با وجود فایده بسیار برای توسعه کشور، اما توجه چندانی به آن‌ها نشده است.

عضو هیات مدیره و راهبر معاونت برنامه‌ریزی، نظارت و امور اقتصادی شرکت فرودگاه‌ها گفت: طرح‌های تحقیقاتی فرودگاه بندرعباس از پشتوانه علمی و منطقی برخوردار است و باید با پیگیری استانی و ستادی به مرحله اجرا برسد.

مدیرکل فرودگاه‌های هرمزگان نیز در این نشست با اشاره به برنامه بلند مدت این استان در حوزه اقتصادی گفت: هرمزگان در آینده‌ای نه چندان دور به قطب فولاد کشور تبدیل می‌شود و فرودگاه در این تحول بزرگ نقش بسزایی را ایفا خواهد کرد.

جمشید دلفاردی با بیان اینکه هرمزگان استانی مهاجرپذیر است، گفت: توسعه فرودگاه موجب پاسخگویی به نیاز مردم استان در حوزه حمل‌ونقل می‌شود.

وی افزود: توسعه فرودگاه بندرعباس زمانی محقق می‌شود که نسبت به ظرفیت‌های استانی اشراف داشته باشیم و این فرودگاه را به‌عنوان یک بستر مناسب برای سرمایه‌گذاری معرفی کنیم.

گفتنی‌است؛ در این نشست که با حضور علی‌اصغر باریکانی مدیرکل دفتر مقررات فرودگاهی، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل، رسول پوست‌فروشان مدیرکل دفتر بازرگانی و سرمایه‌گذاری و محمدرضا زحمت‌کشان مدیرکل عمران و توسعه فرودگاه‌ها برگزار شد؛ پیشنهاداتی درخصوص جذب سرمایه‌گذار و راه‌اندازی پارک تجاری فرودگاهی، پارک لجستیک فرودگاهی، پارک آموزش و فناوری حمل‌ونقل و پارک تفریح و تغذیه در فرودگاه بندرعباس مطرح شد.

ایرج منصوری

صاحب امتیاز و مدیر مسئول پایگاه خبری حمل و نقل و صنعت و معدن ایران / مدیرکل، سردبیر، دبیر، و خبرنگار اقتصادی ایرنا، رئيس دفتر اسبق خبرگزاری ایرنا در جمهوری آذربایجان (باکو) و منطقه آزاد کیش، کارشناس رسمی دادگستری

مطـالب مرتبـط

Back to top button