حمل و نقل

۸ میلیون و ۱۹۱ هزار و ۶۸۱ تن کالای اساسی در بنادر تخلیه شده است

طی پنج ماهه نخست سال جاری، معادل ۸ میلیون و ۱۹۱ هزار و ۶۸۱ تن کالاهای اساسی در بنادر کشور تخلیه شده است.

به گزارش پایگـاه خبری حمل و نقل و صنعت و معدن ایران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، میزان تخلیه کالاهای اساسی شامل گندم، جو، ذرت، سویا، برنج، شکر و روغن در بنادر کشور طی پنج ماهه نخست سال جاری، معادل ۸ میلیون و ۱۹۱ هزار و ۶۸۱ تن بود که در این بین جو رشد ۴۴ درصدی و ذرت رشد ۲۳ درصدی داشته است.

 میزان تخلیه گندم از ابتدای سال جاری تا پایان مرداد ماه سال ۱۴۰۲ معادل ۱ میلیون ۸۲۰ هزار و ۳۲۰ تن بود. همچنین میزان تخلیه جو طی پنج ماهه نخست سال جاری معادل ۹۰۷ هزار و ۸۸۱ تن بود و میزان تخلیه ذرت تا پایان مرداد سال جاری معادل ۳ میلیون و ۶۲۰ هزار و ۲۰۴ تن بود که نسبت به تخلیه ۲ میلیون و ۹۴۳ هزار و ۸۸۸ تنی در مدت مشابه سال گذشته، رشد ۲۳ درصدی را شاهد بوده است.

این در حالی است که جو نیز با توجه به تخلیه ۶۲۹ هزار و ۸۷۹ تنی مدت مشابه سال گذشته رشد ۴۴ درصدی را تجربه کرده است.

علاوه بر این میزان تخلیه سویا طی پنج ماهه نخست سال ۱۴۰۲ معادل ۱ میلیون و ۲۱۹ هزار و ۷۳ تن بود و میزان تخلیه برنج نیز تا پایان مرداد ۱۴۰۲ معادل ۶۲ هزار و ۵۲۳ تن بوده است.

همچنین میزان تخلیه شکر نیز تا پایان مرداد ماه سال جاری معادل ۱۵۱ هزار و ۶۵ تن و میزان تخلیه روغن در بنادر کشور طی مدت مذکور معادل ۴۱۰ هزار و ۶۱۵ تن بود.

تعداد کامیون و واگن اختصاص یافته

گفتنی است تعداد کامیون و واگن اختصاص یافته جهت خروج کالاهای اساسی طی پنج ماهه نخست سال جاری شامل ۳۲۳ هزار و ۴۰۴ دستگاه کامیون و ۹ هزار و ۹۵۴ واگن بوده که از تعداد کامیون های اختصاص یافته ۲۹ هزار و ۱۰۶ دستگاه به صورت حمل یکسره و مخصوص کشتی‌های گندمی، بوده است.

مطـالب مرتبـط

Back to top button