صنعت و معدن

مدیرعامل شرکت ذغال سنگ البرز مرکزی:

تولید کنسانتره ذغال سنگ به بیش از۱۲۰ هزار تن افزایش می‌یابد/ رشد ۱۰۲ درصدی محقق شد

مدیر عامل شرکت ذغال سنگ البرز مرکزی با بیان اینکه سال گذشته تولید ذغال‌سنگ کک شو این شرکت ۱۱۴ هزار تن بود گفت: پیش بینی ما این است که طبق برنامه ریزی های انجام شده میزان تولید این محصول در این شرکت امسال به بیش از ۱۲۰ هزار تن برسد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری صنعت و معدن ایران ، نوید نیکو در بازدید اصحاب رسانه از شرکت ذغال‌سنگ البرز مرکزی در جمع خبرنگاران افزود: ظرفیت اسمی کارخانه تولید کنسانتره ذغال‌سنگ کک شو ۵۰۰ هزار تن در سال است، اما سال گذشته موفق شدیم تولید بیش از ۱۱۴ هزار تن را در  این شرکت نهایی کنیم.

وی به برنامه تولید کنسانتره شرکت در ۵ ماهه نخست امسال اشاره کرد و افزود: برنامه تولید کنستانتره شرکت ذغال‌سنگ البرز مرکزی در ۵ ماهه امسال باید ۴۹ هزار و ۸۲۵ تن می شد، اما آمارها نشان می دهد که در این مدت ۵۰ هزار و ۷۷۶ هزار تن کنسانتره ذغال‌سنگ تولید شده که رشد ۱۰۲ درصدی دارد.

نیکو یادآورشد: این در حالی است که عملکرد این شرکت در  تولید کنسانتره در ۵ ماهه سال گذشته معادل ۳۸ هزار و ۸۱۳ تن بود که در مقایسه با مشابه امسال که ۵۰ هزار و ۷۷۶ تن بود، ۳۱ درصد رشد داشته است.

مدیرعامل شرکت ذغال سنگ البرز مرکزی اظهار داشت: عملکرد خرید ذغال‌سنگ توسط این شرکت در ۵ ماهه نخست سال گذشته به ۵۳ هزار و ۱۹۶۱ تن رسید در حالی که عملکرد خرید این محصول  توسط ایت شرکت در  این مدت در  سال ۱۴۰۲ به بیش ۶۸ هزار و ۹۷۱ تن رسیده که رشد ۲۸ درصدی را نشان می دهد.

نیکو بر رعایت مسایل زیست محیطی در تولید ذغال‌سنگ و کنسانتره ذغال سنگ کک شو بیان کرد: حفظ محیط زیست یکی از اولویت های این شرکت در استخراج ذغال‌سنگ از معادن گلیران است و در زمان تولید در معدن کردآباد تمام تلاش ما حفظ محیط زیست منطقه خواهد بود تا به محیط زیست لطمه ای وارد نشود.

وی با بیان اینکه هم اکنون حدود ۲۵ درصد ذغال سنگ مورد نیاز کشور توسط شرکت ذغال‌سنگ البرز مرکزی تولید می‌شود، تصریح کرد: با  جود افزایش ۴۰ درصدی حقوق و دستمزد و رشد ۱۲۰ درصدی هزینه های جانبی، شرکت ذغال‌سنگ البرز مرکزی همچنان همانند سال های گذشته سود ده بوده و انتظار داریم شرکت ایمیدرو و شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران به عنوان مالکان این شرکت معدنی برای دستیابی به اهداف این شرکت در تکمیل زیرساخت های مورد نیاز حمایت های لازم را داشته باشد.

نیکو به مشکلات دپو ضایعات کنسانتره ذغال‌سنگ در  منطقه سواد کوه مازندران اشاره کرد و اظهار داشت:  هر چند که بررسی‌های انجام شده نشان می دهد که این ضایعات از نظر آلاینده های زیست محیطی مشکلی ندارد اما قرار است با انجام عملیات بازیافت بخشی از این ضایعات در منطقه سوادِکوه به کمترین میزان کاهش یابد.

مدیر عامل شرکت ذغال‌سنگ البرز مرکزی بیان کرد: هم اکنون حدود ۳۰۰ نفر به صورت مستقیم و ۱۵۰ نفر دیگر به صورت پیمان‌کاری در این شرکت مشغول بکار هستند و هدف ما تولید بیش از ۱۲۰ هزار تن ذغال‌سنگ کک شو در این شرکت در پایان سال ۱۴۰۲ است .

ایرج منصوری

صاحب امتیاز و مدیر مسئول پایگاه خبری حمل و نقل و صنعت و معدن ایران / مدیرکل، سردبیر، دبیر، و خبرنگار اقتصادی ایرنا، رئيس دفتر اسبق خبرگزاری ایرنا در جمهوری آذربایجان (باکو) و منطقه آزاد کیش، کارشناس رسمی دادگستری

مطـالب مرتبـط

Back to top button