حمل و نقل

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران خبرداد

رشد ۲۷ درصدی تعداد فرودگاه‌های معین اربعین حسینی

معاون وزیر و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران از رشد ۲۷ درصدی تعداد فرودگاه های میزبان زائران حسینی نسبت به سال ۱۴۰۱ خبر داد و گفت: به برکت نام اباعبدالله‌الحسین(ع) درسال جاری پنج فرودگاه به جمع معین فرودگاه‌های اربعین پیوستند.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران؛ کاپیتان رضا نخجوانی آخرین آمار مرتبط با پروازهای اربعین حسینی از فرودگاه‌های کشورمان به مقصد شهرهای نجف و بغداد و همچنین اعزام و پذیرش مسافران کربلای حسینی در بازه زمانی ۲۷ مرداد تا ۱۱ شهریورماه امسال را اعلام کرد.

مدیرعامل شرکت فرودگاهها با بیان این‌که امسال شاهد رشد چشمگیر تعداد فرودگاه‌های معین در عملیات اربعین حسینی نسبت به سال پیش هستیم، افزود: سال گذشته عملیات اربعین حسینی فقط در ۱۸ فرودگاه کشورمان صورت می‌گرفت، در حالی که این آمار امسال با رشد ۲۷ درصدی، به عدد ۲۳ فرودگاه رسیده است که پرواز به مقصد شهرهای نجف و بغداد را انجام می‌دهند.

وی ادامه داد: جمع زیادی از زوار امام حسین(ع) از فرودگاه‌های مختلف کشورمان به فرودگاه‌های ایلام، آبادان و اهواز به عنوان فرودگاه‌های مرزی ایران با کشور عراق اعزام و پذیرش شدند و پس از رسیدن به این فرودگاه‌ها، از طریق مرزهای زمینی وارد کشور عراق شدند.

وی با بیان این‌که در بازه زمانی ۲۷ مرداد تا ۱۱ شهریورماه امسال ۷۴ هزار و ۵۹۸ زائر در فرودگاه‌های کشورمان اعزام و پذیرش شد‌ه‌اند، ادامه داد: در این بازه زمانی همچنین ۵۶۰ پرواز در فرودگاه‌های تحت مالکیت شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران نشست و برخاست کرده‌اند.

کاپیتان نخجوانی همچنین اظهار داشت: با توجه به ارایه خدمات ناوبری هوایی به ۸۸۷ پرواز اعزامی از فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره)،  از ابتدای عملیات اربعین جسینی تاکنون به تعداد یک هزار و ۴۴۷ پرواز خدمات ناوبری ارایه شده است.

کاپیتان نخجوانی در ادامه گفت: برای تجلی عینی شعار “همه پای کار اربعین هستیم” در فرودگاه‌های کشورمان، اتفاقات بسیار خوشایندی در جریان عملیات اربعین حسینی سال ۱۴۰۲ رخ داده است. به عنوان مثال، فرودگاه سمنان که تاکنون هیچ پرواز بین‌المللی نداشت، امسال نخستین پرواز بین‌المللی خودش به مقصد نجف اشرف را میزبانی کرد. همچنین فرودگاه رامسر به عنوان یک فرودگاه مرز هوایی، امسال نخستین پرواز عتبات خود را با اعزام و پذیرش زوار اربعین حسینی تجربه کرد که به‌یقین تمامی این‌ها به برکت امام حسین(ع) و یاران باوفایش و همچنین ارادت قلبی تمامی خدمتگزاران فرودگاهی به این بزرگواران شکل گرفته است.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران با بیان این‌که فرودگاه‌های خرم‌آباد، زنجان، رامسر سبزوار و سمنان امسال به جمع فرودگاه‌های معین عملیات اربعین حسینی پیوستند، ادامه داد: در فرودگاه‌های زنجان و خرم‌آباد هفت سال بود که هیچ پروازی به سمت عتبات صورت نمی‌گرفت که خوشبختانه امسال با انجام عملیات اربعین حسینی، پروازهای عتبات در این فرودگاه‌ها نیز از سر گرفته می‌شود. فرودگاه سبزوار نیز ۱۱ سال بود که هیچ پروازی به مقصد عتبات عالیات نداشت که امسال این فرودگاه شاهد پروازهای اربعین حسینی خواهد بود.

ایرج منصوری

صاحب امتیاز و مدیر مسئول پایگاه خبری حمل و نقل و صنعت و معدن ایران / مدیرکل، سردبیر، دبیر، و خبرنگار اقتصادی ایرنا، رئيس دفتر اسبق خبرگزاری ایرنا در جمهوری آذربایجان (باکو) و منطقه آزاد کیش، کارشناس رسمی دادگستری

مطـالب مرتبـط

Back to top button