شهرسازی و عمران

شرکت عمران شهرهای جدید اعلام کرد

۱۰۳ پروژه در ۱۴ شهر جدید آماده افتتاح است

بر اساس اعلام شرکت عمران شهرهای جدید، ۱۰۳ پروژه با هزینه ۹۳۸ میلیارد تومان و اشتغال‌زایی ۲ هزار و ۳۴۷ نفر در ۱۴ شهر جدید آماده افتتاح است.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهرهای جدید، پروژه‌های آماده افتتاح و بهره‌برداری شهرهای جدید شامل ۱۰۳ پروژه با هزینه ۹۳۸ میلیارد تومان و اشتغال‌زایی ۲ هزار و ۳۴۷ نفر در ۱۴ شهر جدید است.

جزئیات ۱۰۳ پروژه آماده افتتاح و بهره‌برداری شهرهای جدید به تفکیک شامل این موارد است: ۴ پروژه با ۶۳۰ میلیون ریال اعتبار با اشتغال‌زایی ۱۲۰ نفر در شهر جدید اندیشه، ۱۹ پروژه به اعتبار یکهزار و ۱۴۶ میلیون ریال و اشتغال‌زایی ۷۵۲ نفر در شهر جدید پردیس، ۸ پروژه با اعتبار ۸۶۸ میلیون ریال اعتبار با اشتغال‌زایی ۳۰۰ نفر در شهر جدید پرند، ۳ پروژه با اعتبار یکهزار و ۳۱۷ میلیون ریال و اشتغال‌زایی ۴۲۵ نفر در شهر جدید مهستان، ۱۴ پروژه با اعتبار ۷۲۹ میلیون ریال با اشتغال‌زایی ۱۸۵ نفر در شهر جدید فولادشهر، ۵ پروژه با اعتبار ۳۳۲ میلیون ریال و اشتغال‌زایی ۷۵ نفر در شهر جدید مجلسی از جمله افتتاح‌هایی است که در شهرهای جدید سراسر کشور انجام می‌شود.

همچنین، ۶ پروژه با اعتبار یکهزار و ۳۷۰ میلیون ریال و اشتغال‌زایی ۱۰۷ نفر در شهر جدید صدرا، ۱۲ پروژه با اعتبار ۵۴۱ میلیون ریال و اشتغال‌زایی ۳۰ نفر در شهر جدید بینالود، ۴ پروژه با اعتبار ۳۴۸ میلیون ریال و اشتغال‌زایی ۳۰ نفر در شهر جدید گلبهار، ۷ پروژه با اعتبار ۲۱۷  میلیون ریال و اشتغال‌زایی ۷۵ نفر در شهر جدید رامشار، ۲ پروژه با اعتبار ۱۶۰ میلیون ریال و اشتغال‌زایی ۲۰ نفر در شهر جدید رامین، ۵ پروژه با اعتبار ۴۸۴ میلیون ریال و اشتغال زایی ۱۴۹ نفر در شیرین‌شهر، ۱۲ پروژه با اعتبار یکهزار و ۲۱۰ میلیون ریال و اشتغال‌زایی ۶۷ نفر در شهر جدید سهند و ۲ پروژه با اعتبار ۲۵ میلیون ریال و اشتغال‌زایی ۱۲ نفر در شهر جدید علوی از دیگر پروژه‌هایی است که توسط شرکت عمران شهرهای جدید به افتتاح می‌رسد.

افتتاح‌های هفته دولت شرکت عمران شهرهای جدید به تفکیک کاربری در هفته دولت نیز شامل این موارد است:

در شهر جدید بینالود در استان خراسان رضوی ۱۲ پروژه شامل ۵ پروژه آماده‌سازی و محوطه‌سازی، ۳ پروژه شبکه زیربنایی، ۴ پروژه شبکه معابر افتتاح می‌شود.

در شهر جدید پردیس در استان تهران ۱۹ پروژه شامل ۶ پروژه آموزشی، ۴ پارک و فضای سبز، ۴ مرکز تجاری، ۲ فضای مذهبی، ۳ فضای ورزشی به افتتاح می‌رسد.

در شهر جدید پرند در استان تهران در مجموع ۸ پروژه شامل ۶ پروژه آموزشی، یک پروژه مذهبی و یک پروژه روبنایی افتتاح می‌شود.

در شهر جدید سهند در استان آذربایجان‌شرقی ۱۲ پروژه شامل ۳ پروژه آماده‌سازی و محوطه‌سازی، یک پروژه آموزشی، یک مرکز تجاری، ۳ پروژه شبکه معابر، ۴ پروژه روبنایی بهره‌برداری می‌شود.

در شهر جدید صدرا در استان فارس، ۶ پروژه شامل یک پروژه آماده‌سازی و محوطه‌سازی، ۲ پروژه زیربنایی، ۲ پروژه شبکه معابر، یک پروژه مذهبی، به بهره‌برداری می‌رسد.

در شهر جدید علوی در استان هرمزگان نیز در مجموع ۲ پروژه شامل پارک و فضای سبز و ورزشی افتتاح می‌شود.

در شهر جدید مجلسی در استان اصفهان در مجموع ۵ پروژه شامل یک پروژه آماده‌سازی و محوطه‌سازی، ۲ پروژه آموزشی، یک پارک و فضای سبز، یک پروژه زیربنایی، بهره‌برداری می‌شود.

برنامه افتتاح برای شهر جدید اندیشه در استان تهران نیز در مجموع ۴ پروژه شامل یک پروژه زیربنایی، ۲ پروژه فرهنگی و یک پروژه ورزشی است.

در شهر جدید رامشار در استان سیستان و بلوچستان مجموعا افتتاح ۷ پروژه برنامه‌ریزی شده است که شامل یک پارک و فضای سبز، ۵ شبکه زیربنایی و یک پروژه فرهنگی است.

در شهر جدید رامین در استان نیز ۲ پروژه شامل یک پارک و فضای سبز و یک فضای ورزشی افتتاح می‌شود.

در شهر جدید شیرین‌شهر در استان خوزستان نیز در مجموع ۵ پروژه افتتاح می‌شود که این پروژه‌ها شامل یک فضای آموزشی، یک پارک و فضای سبز، یک شبکه زیربنایی، یک پروژه شبکه معابر و یک پروژه ورزشی است.

در شهر جدید فولاد شهر در استان اصفهان افتتاح ۱۴ پروژه شامل ۲ پروژه آماده‌سازی و محوطه‌سازی، یک پارک و فضای سبز، ۲ مرکز تجاری، یک شبکه زیربنایی، ۴ شبکه معابر، ۲ مرکز فرهنگی، یک مرکز مذهبی و یک پروژه روبنایی در برنامه است.

در شهر جدید گلبهار در استان خراسان رضوی نیز ۴ پروژه شامل ۲ پروژه آموزشی و ۲ پروژه تجاری افتتاح می‌شود.

در شهر جدید هشتگرد در استان البرز ۲ پروژه شامل یک پروژه آماده‌سازی و محوطه‌سازی و یک پروژه ورزشی به بهره‌برداری می‌رسد.

ایرج منصوری

صاحب امتیاز و مدیر مسئول پایگاه خبری حمل و نقل و صنعت و معدن ایران / مدیرکل، سردبیر، دبیر، و خبرنگار اقتصادی ایرنا، رئيس دفتر اسبق خبرگزاری ایرنا در جمهوری آذربایجان (باکو) و منطقه آزاد کیش، کارشناس رسمی دادگستری

مطـالب مرتبـط

Back to top button