حمل و نقل

ممیزی مؤسسه آموزشی کشتیرانی بدون هیچ‌گونه عدم انطباقی انجام شد

ممیزی مراقبتی سالیانه بخش STCW سازمان بنادر و دریانوردی از مؤسسه آموزشی بدون گزارش هیچ‌گونه عدم انطباقی انجام شد.

به گزارش پایگاه خبری حمل ون قل به نقل از روابط عمومی گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، ممیزی بدون عدم انطباق از سوی سازمان بنادر و دریانوردی برای دومین بار در تاریخ  مؤسسه آموزشی کشتیرانی اتفاق افتاده است و این  اولین باری است که این مؤسسه موفق شده است در طی دو سال متمادی (۱۴۰۲ و ۱۴۰۱) بدون گزارش هیچ‌گونه عدم انطباقی از سوی سازمان حاکمیتی بنادر و دریانوردی به این مهم دست یابد.

در این ممیزی که توسط سه نفر از ممیزان آن سازمان انجام شد ضمن بررسی طرح‌ریزی و اجرای بند‌های استاندارد ایزو ۲۰۱۵-۹۰۰۱ و بند‌های استاندارد آموزش، صدور گواهی‌نامه و نگهبانی دریانوردان (STCW)، کلیه موارد مورد بررسی، مداقه و سوابق آموزش مورد ممیزی و تجزیه و تحلیل ممیزان قرار گرفت و انطباق کامل گزارش شد.

این گزارش حاکی است: در این ممیزی، سرمایه‌گذاری و پیشرفت‌های بسیار زیاد حاصل شده در زمینه ایجاد و نوسازی زیرساخت طی یک سال گذشته به عنوان نقاط قوت مؤسسه ثبت و ضبط شد و به پیشنهاد سازمان حاکمیتی بنادر و دریانوردی مقرر شد از این زیرساخت‌های سرمایه‌گذاری شده مانند ایجاد استودیوی آموزشی و نوسازی و ایجاد کارگاه‌های جدید، کلیپ تبلیغاتی تهیه گردد و در ممیزی سایر مراکز به‌عنوان الگوی نمونه معرفی شود.

لازم به ذکر است مؤسسه آموزشی کشتیرانی به عنوان یک مؤسسه درجه یک در لیست سازمان بنادر و دریانوردی ثبت شده است و بهترین و قدیمی‌ترین مؤسسه آموزشی دریانوردی کشور و تنها نماینده ایران و قدیمی‌ترین و یکی از دو عضو کشور‌های خاورمیانه در انجمن بین‌المللی دانشگاه‌های دریانوردی IAMU می‌باشد.

این مؤسسه اولین مؤسسه آموزشی دریانوردی در ایران است که در سال ۱۳۷۸ موفق به اخذ گواهینامه ایزو کیفیت ۹۰۰۱-۱۹۹۴ از شرکت لویدز رجیستر شد و در طی ۲۵ سال گذشته همزمان با تغییر استاندارد کیفیت به ویرایش‌های ۲۰۰۰ و ۲۰۰۸ و از سال ۱۳۹۶ به ویرایش ۲۰۱۵، گواهی‌نامه کیفیت خود را به آخرین ویرایش استاندارد ارتقا داده است.

ایرج منصوری

صاحب امتیاز و مدیر مسئول پایگاه خبری حمل و نقل و صنعت و معدن ایران / مدیرکل، سردبیر، دبیر، و خبرنگار اقتصادی ایرنا، رئيس دفتر اسبق خبرگزاری ایرنا در جمهوری آذربایجان (باکو) و منطقه آزاد کیش، کارشناس رسمی دادگستری

مطـالب مرتبـط

Back to top button