حمل و نقل

در بازگشت زائران ایرانی؛

۴ هزار صورت وضعیت در دو روز در مرز مهران صادرشد

با صدور ۴هزار صورت وضعیت در مرز مهران در روزهای ۱۴ و ۱۵ شهریور ماه، ۱۰۸ هزار زائر توسط ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای از مرز مهران به اقصی نقاط کشور جابجا شدند.

به گزارش پایگاه خبری حمل ونقل به نقل از سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، طبق اطلاعات دریافتی از مرکز مدیریت راه‌های این سازمان، در روز ۱۵ شهریورماه مقارن با روز اربعین شهادت حضرت اباعبدالله الحسین (ع)، ۲هزار دستگاه وسیله حمل و نقل عمومی به جابجایی ۵۵ هزار و ۲۸۳ زائر از مرز مهران اقدام کرده‌اند.

همچنین در شبانه روز گذشته با صدور ۴۴۳ صورت وضعیت ۱۵۰۳۷ زائر از مرز شلمچه و با صدور ۲۹۵ صورت وضعیت ۸۸۲۲ زائر از مرز چذابه به مقاصد مورد نظر جابجا شده‌اند.

بر اساس این گزارش ۳۳۴۹ زائر اربعین با صدور ۱۳۵ صورت وضعیت از مرز خسروی، ۶۹۶ زائر در قالب صدور ۱۵۱ صورت وضعیت از مرز باشماق و ۸۳۵ زائر با صدور ۱۷۱ صورت وضعیت از مرز تمرچین طی شبانه روز گذشته به نقاط مختلف کشور عزیمت کرده‌اند.

طبق اطلاعات سامانه‌های مرکز مدیریت راه‌های سازمان راهداری وحمل‌ونقل جاده‌ای، پیش‌بینی می‌شود برای امروز (۱۶ شهریورماه) تا پایان وقت، حدود ۱۹۵ هزار زائر از مرز مهران که بیشترین متقاضی برای ورود را دارد، وارد خاک کشورمان شوند.

ایرج منصوری

صاحب امتیاز و مدیر مسئول پایگاه خبری حمل و نقل و صنعت و معدن ایران / مدیرکل، سردبیر، دبیر، و خبرنگار اقتصادی ایرنا، رئيس دفتر اسبق خبرگزاری ایرنا در جمهوری آذربایجان (باکو) و منطقه آزاد کیش، کارشناس رسمی دادگستری

مطـالب مرتبـط

Back to top button