صنعت و معدن

ایمیدرو اعلام کرد

بخش معدن کشور ۱.۳ درصد رشد یافت

بخش معدن کشور در سه ماه بهار امسال رشد ۱.۳ درصدی به ثبت رساند و این رقم نزدیک به ۲ برابر رشد سال ۱۴۰۱ در این بخش بود.

به گزارش پایگاه خبری صنعت و معدن ایران  از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، بر اساس جدیدترین گزارش مرکز آمار ایران، بخش معدن از ابتدای سال قبل به این سو به آرامی از رشد منفی خارج و سپس به بالای یک درصد رسیده است.

طبق این گزارش در حالی که در سه ماه نخست سال گذشته رشد منفی ۱.۵درصدی برای حوزه معدن ثبت شده بود، در پایان نیمه نخست ۱۴۰۱ (۶ ماه منتهی به شهریور) به منفی چهار دهم درصد رسید.

این در حالی است که در زمستان گذشته رشد مثبت پدید آمد و رقم هفت دهم درصد برای ۹ ماهه ۱۴۰۱ به ثبت رسید.

در ادامه، این حوزه از اقتصاد رشد هفت دهم درصدی را برای کل سال گذشته پشت سرگذاشت. این رقم برای سه ماه ابتدای امسال اما به ۱.۳درصد ارتقا پیدا کرد که ۸۵درصد بیش از کل رشد سال گذشته بخش معدن است.

گزارش مرکز آمار ایران نشان می دهد، متوسط رشد گروه صنایع و معادن که شامل استخراج نفت و گاز، سایر معادن، صنعت، تامین آب و برق و گاز طبیعی و نیز ساختمان است، در سه ماه بهار امسال به چهار دهم درصد رسید.

ایرج منصوری

صاحب امتیاز و مدیر مسئول پایگاه خبری حمل و نقل و صنعت و معدن ایران / مدیرکل، سردبیر، دبیر، و خبرنگار اقتصادی ایرنا، رئيس دفتر اسبق خبرگزاری ایرنا در جمهوری آذربایجان (باکو) و منطقه آزاد کیش، کارشناس رسمی دادگستری

مطـالب مرتبـط

Back to top button