صنعت و معدن

۷۱۷ واحد دانش بنیان درکشور در شهرک‌های صنعتی فعال هستند

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی ایران گفت: تاکنون ۷۱۷ واحد دانش بنیان در سراسر کشور در داخل شهرک‌های صنعتی به بهره برداری رسیده و در حال فعالیت هستند.

به گزارش پایگاه خبری صنعت و معدن ایران، ” فرشاد مقیمی ” روز یکشنبه در سفر به مهریز یزد در جمع صاحبان شرکت‌های تولیدی و صنعتی این شهرستان افزود: در نیمه اول امسال از مجموع یک هزار و ۸۰۰ قراردادی که با شهرک‌های صنعتی ایران بسته شده ۵۰ قرارداد مربوط به شرکت‌های دانش بنیان است.

وی با بیان اینکه در ارتباط با شرکت‌های دانش بنیان برای ارائه خدمات در حوزه سخت افزاری، پیش پرداخت برای شرکت‌های دانش بنیان تا ۱۰ درصد کاهش یافته است ادامه داد: اقساط پرداخت حق بهره برداری نیز از ۳۶ تا ۴۲ ماه افزایش پیدا کرده که در سایر صنایع این عدد متفاوت است.

این مسئول بیان کرد: اگر یک واحد دانش بنیان در داخل شهرک‌های صنعتی در بازه و برنامه زمانبندی تعیین شده بتواند طرح را به پایان برساند ۱۰ درصد از اقساط باقی مانده به عنوان مشوق در نظر گرفته می‌شود و چنانچه طرح را زودتر از موعد و برنامه زمانبندی به پایان برساند ۳۰ درصد از اقساط باقی مانده به عنوان مشوق در نظر گرفته می‌شود.

مقیمی در خصوص کمک‌های حوزه نرم افزاری گفت: در این راستا فن بازارهایی ایجاد شده که تا به امروز توانسته اند ۲ هزار و ۱۳ نیاز فناورانه را در داخل شهرک‌های صنعتی شناسایی کنند که از این میزان ۵۵۰ مورد از این نیازها از طریق شرکت‌های دانش بنیان رفع شده است.

وی یکی از مهمترین و اساسی‌ترین نیازمندی‌های شرکت‌های دانش بنیان را توزیع محصولات در بازار ذکر کرد و گفت: شرکت‌های دانش بنیان باید مطمئن شوند، بابت محصولی که تولید می‌کنند یا سرمایه‌گذاری در دانش و فناوری می‌تواند در انتها بازگشت سرمایه داشته باشند که این موضوع به نیاز کشور هم بر می‌گردد.

ایرج منصوری

صاحب امتیاز و مدیر مسئول پایگاه خبری حمل و نقل و صنعت و معدن ایران / مدیرکل، سردبیر، دبیر، و خبرنگار اقتصادی ایرنا، رئيس دفتر اسبق خبرگزاری ایرنا در جمهوری آذربایجان (باکو) و منطقه آزاد کیش، کارشناس رسمی دادگستری

مطـالب مرتبـط

Back to top button