حمل و نقل

افزایش پروازهای داخلی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران

هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما» در مردادماه سال ۱۴۰۲ ، با عرضه ۲۳۰ هزار و ۷۰۴ صندلی ، تعداد  ۱۷۱ هزار و ۷۸۴ مسافر را در شبکه پروازی داخلی و بین‌المللی خود جابه‌جا کرده است.

به گزارش پایگاه خبری حمل ونقل ایران از روابط عمومی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما» در مردادماه سال ۱۴۰۲ ، با عرضه ۲۳۰ هزار و ۷۰۴ صندلی ، تعداد  ۱۷۱ هزار و ۷۸۴ مسافر را در شبکه پروازی داخلی و بین المللی خود جا به جا کرده است.

این در حالی است با وجود عملیات حج و جابجایی زائران اربعین حسینی، بیشترین آمار مسافر جا به جا شده در پروازهای داخلی ۷۹ هزار ۵۴ مسافر و در پروازهای خارجی تعداد ۹۲ هزار و ۷۳۰ نفر بوده است.

شایان ذکر است ضریب ظرفیت مسافر در پروازهای داخلی ۸۰.۳۵ درصد و در پروازهای بین المللی ۷۰.۸ درصد است.

براساس آمار، مجموعا ۶۶۰ هزار و ۵۷۵ کیلوگرم بار توسط ناوگان “هما” در این مدت حمل شده است که ۱۵۴ هزار و ۱۳۹ کیلوگرم در پروازهای داخلی  و ۵۰۶ هزار و ۴۳۶ کیلوگرم در پروازهای خارجی است.

به گزارش روابط عمومی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، هواپیمایی «هما» در این ماه نیز توانسته است میزان ۷۲ هزار و ۸۰۸ کیلوگرم پست در شبکه پروازی داخلی و خارجی خود حمل کند که از این میزان ۶۰ هزار و ۶۲۹ کیلوگرم مربوط به پروازهای داخلی و ۱۲ هزار و ۱۷۹ کیلوگرم مربوط به پروازهای خارجی است.

ایرج منصوری

صاحب امتیاز و مدیر مسئول پایگاه خبری حمل و نقل و صنعت و معدن ایران / مدیرکل، سردبیر، دبیر، و خبرنگار اقتصادی ایرنا، رئيس دفتر اسبق خبرگزاری ایرنا در جمهوری آذربایجان (باکو) و منطقه آزاد کیش، کارشناس رسمی دادگستری

مطـالب مرتبـط

Back to top button