حمل و نقل

نجات ۴۴٣ دریانورد در آب‌های هرمزگان در ۶ ماهه امسال/ ارائه ۵٧ مورد خدمات پزشکی به دریانوردان

معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: ۴۴٣ دریانورد در ۶ ماهه امسال در آب‌های این استان از شرایط اضطرار خارج و به آغوش خانواده بازگشتند.
به گزارش پایگاه خبری حمل ونقل ایران، اسماعیل مکی‌زاده با اشاره به نجات ۴۴٣ دریانورد توسط تیم‌های امداد و نجات دریایی استان افزود: تعداد کل ماموریت‌های عملیات‌های جستجو و نجات دریایی در ۶ ماهه امسال ١٠١ مورد بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ١۶ درصد افزایش داشته است.
وی ادامه داد: در عملیات‌ها ۶١ فروند قایق صیادی و تفریحی، ٢١ فروند شناورهای تجاری،١۴ فروند لنج و پنج فروند کشتی نفتکش اعلام شرایط اضطرار کردند که از این تعداد یک فروند لنج و یک فروند قایق غرق شدند.
معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان یادآور شد: از ١٠١ عملیات دریایی انجام شده ۵٧ مورد خدمات پزشکی به دریانوردان در پهنه آبراه‌های استان از سوی مرکز جستجو و نجات دریایی (MRCC) ارایه شده است.
در گستره آبی استان هرمزگان که خلیج فارس و دریای عمان را در دل خود جای داده علاوه بر هشت فروند شناور ناجی ۳۶ ایستگاه همیار ناجی (دریانوردان بومی و با شناورهای صیادی و تجار منطقه) به صورت شبانه‌روزی در امر جستجو و نجات دریایی فعالیت می‌کنند.

ایرج منصوری

صاحب امتیاز و مدیر مسئول پایگاه خبری حمل و نقل و صنعت و معدن ایران / مدیرکل، سردبیر، دبیر، و خبرنگار اقتصادی ایرنا، رئيس دفتر اسبق خبرگزاری ایرنا در جمهوری آذربایجان (باکو) و منطقه آزاد کیش، کارشناس رسمی دادگستری

مطـالب مرتبـط

Back to top button