حمل و نقل

دو نگله سنگین وارداتی به وزن ۴۲۶ تن از بندرشهید رجایی تخلیه شد

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: دو نگله سنگین وارداتی به وزن ۲۶۴ تُنی و نیز ۱۶۲ تُنی در منطقه وی‍ژه اقتصادی بندر شهید رجایی تخلیه شد.

به گزارش پایگاه خبری حمل ونقل ایران از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، حسین عباس‌نژاد درباره تخلیه دو نگله سنگین ( نگله واحد شمارش کالا) در بندر شهید رجایی اظهار کرد: این محموله‌های وارداتی به وزن  ۲۶۴ تنی و ۱۶۲ تنی و هرکدام به طول ۲۳ متر، هفت متر ارتفاع و با هشت متر عرض از یکی از کشورها بارگیری و در بندر شهید رجایی تخلیه شد.

وی ادامه داد: این محموله از نوع بویلر گاز طبیعی است که با استفاده از یک دستگاه جرثقیل(کرین بارج) هزار تُنی با به کارگیری ۲۰ نیروی انسانی و با رعایت کامل کارگوپلن (نقشه چیدمان کالا در زمان تخلیه و بارگیری) به صورت استاندارد و کاملاً ایمن در مدت زمان هشت ساعت از روی کشتی تخلیه شد.

به گفته مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان، این محموله‌ها بر روی کشنده‌های بوژی که از قبل بر روی اسکله مستقر شده بود، قرار گرفته و پس از مهاربندی کامل آن بر روی کشنده، با رعایت کامل الزامات ایمنی، عملیات انتقال به محوطه های بندری انجام پذیرفت.

عباس‌نژاد خاطرنشان کرد: این نگله که توسط یکی از شرکت‌های خدمات بندری و دریایی مستقر بندر شهید رجایی وارد شده پس از تخلیه و بارگیری و انجام مراحل تشریفات بندری و گمرکی به مقاصد پتروشیمی دهلران انتقال پیدا کرد.

“نگله” کلمه‌ای است ظاهراً هندی که در بنادر و گمرکات جنوب بسیار متداول است.

بوژی، یک کِشنده بزرگ با چرخ‌های زیاد است و برای حمل و نقل‌های سنگین از جمله پل‌ها، تجهیزات پالایشگاه‌های نفت و همچنین موتورها و قطعات سنگین دیگری استفاده می شود.

ایرج منصوری

صاحب امتیاز و مدیر مسئول پایگاه خبری حمل و نقل و صنعت و معدن ایران / مدیرکل، سردبیر، دبیر، و خبرنگار اقتصادی ایرنا، رئيس دفتر اسبق خبرگزاری ایرنا در جمهوری آذربایجان (باکو) و منطقه آزاد کیش، کارشناس رسمی دادگستری

مطـالب مرتبـط

Back to top button