شهرسازی و عمران

رئیس شورای مرکزی و رئیس بنیاد مسکن در بیانیه ای جنایات رژیم صهیونیستی را محکوم کردند

حسین روحانی نژاد نماینده ولی فقیه و رئیس شورای مرکزی و غلامرضا صالحی رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با صدور بیانیه ای مشترک جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم فلسطین و غزه را محکوم کردند.

به گزارش پایگاه خبری صنعت ومعدن ایران به نقل از روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایران در قسمتی از این بیانیه آمده است، بار دیگر دست جنایتکار رژیم کودک کش اسرائیل حادثه ای بس سهمگین که به یقین نقطه عطفی در طوع ۷۴ سال جنایت و حکومت نامشروع آن رژیم بوده، ایجاد کرد.

آنچه این روزها بر مردم مظلوم فلسطین و زنان و مردان آزاده و مقاوم غزه می‌گذرد، پرده‌ دیگری از ماهیت جنایتکار رژیم اشغالگر صهیونیستی برمی‌دارد. رژیمی که طی سالهای موجودیت خود جز جنگ، ویرانی، ناامنی، اشغال و تهدید صلح‌‌ جهانی، نتیجه و ثمره دیگری نداشته است.

در بخشی از این بیانیه تاکید شده است که بر اساس این گزارش بی شک مقررات و عرف حقوق بین الملل بشردوستانه بویژه کنوانسیون‌های چهار گانه ژنو (۱۹۴۹) و دیگر اسناد مرتبط در جریان مخاصمات چند روز اخیر در غزه از سوی رژیم اشغالگر صهیونیستی نقض شده است.

تخریب منازل و زیرساخت ها با بمباران‌های وحشیانه و استفاده از بمب های فسفری، محاصره، قطع آب و برق و جلوگیری از ارسال غذا و دارو برای مردم غزه و اجبار آنها به ترک خانه ‌‌و کاشانه به زعم همه آزادی خواهان و قوانین بین المللی، از مصادیق بارز جنایت جنگی و نقض فاحش قوانین و مقررات بین المللی و نمونه آشکار نسل‌کشی و نقض حقوق بشر است و بیش از گذشته ماهیت این رژیم را به نمایش گذاشت.

پایان دادن به مصائب این مردم شریف که بیش از هفت دهه است ادامه دارد  با اعطای حقوق مشروع آنها و رفع اشغال از سرزمین های غصب شده آنها و نابودی رژیم نامشروع صهیونیستی است، و این تنها راه ایجاد امنیت و آرامش در این منطقه است. در غیر این صورت، مقاومت در برابر متجاوزان ادامه خواهد یافت.

ایرج منصوری

صاحب امتیاز و مدیر مسئول پایگاه خبری حمل و نقل و صنعت و معدن ایران / مدیرکل، سردبیر، دبیر، و خبرنگار اقتصادی ایرنا، رئيس دفتر اسبق خبرگزاری ایرنا در جمهوری آذربایجان (باکو) و منطقه آزاد کیش، کارشناس رسمی دادگستری

مطـالب مرتبـط

Back to top button