حمل و نقل

کشتی کانتینربر یخچالی کشتیرانی دریای خزر به آب انداخته شد

یک فروند از شناور‌های کشتیرانی دریای خزر که با تغییر کاربری و تجهیز به سیستم‌های روز دنیا در کشتی‌سازی صدراء نکا به یک کشتی کانتینربر یخچالی تبدیل شده است، به آب انداخته شد.

به گزارش پایگاه خبری حمل ونقل ایران به نقل از روابط عمومی گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، یک شناور شرکت کشتیرانی دریای خزر که به همت شرکت کشتی­ سازی صدراء نکا به شناور کانتینری یخچالی تغییر کاربری داده شده است، طی مراسمی با حضور استاندار مازندران به آب انداخته شد.

کامبیز جهانبانی، مدیرعامل شرکت کشتیرانی دریای خزر در خصوص این اقدام گفت: استفاده از ظرفیت صادراتی شرکت کشتیرانی دریای خزر یکی از مهم‌ترین موضوعات در صادرات محصولات استان مازندران به شمار می­‌رود که بر این اساس، از آنجا که کشتیرانی دریای خزر همواره در حمل کالای صادراتی به کشورهای حاشیه دریای خزر پیشگام بوده، به جهت تسهیل و توسعه حمل انواع کالاهای صادراتی صادرکنندگان ایرانی، اقدام به تغییر کاربری کشتی خود به کشتی کانتینری یخچالی که مورد نیاز صادرکنندگان می‌­باشد، نموده است.

وی با اشاره به توان طراحی، فنی و مهندسی شرکت کشتی­‌سازی صدرا گفت: کشتی مزبور با تغییر کاربری هم اکنون قابلیت حمل کانتینرهای یخچالی را دارد و می‌­توان از آن در جهت افزایش صادرات محصولات کشاورزی و مرکبات استان مازندران بهره گرفت.

به گفته جهانبانی، به این ترتیب و با استفاده از کانتینرهای یخچال‌‌دار، محصولات صادراتی ایران با کیفیت بسیار بهتری به بازارهای هدف صادر می­‌شوند که این مهم، به همت متخصصان داخلی ظرف دو ماه به ثمر نشسته است.

وی همچنین ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاد دریامحور از سوی مقام معظم رهبری را نقطه عطفی در استفاده حداکثری از ظرفیت­های دریایی کشور برشمرد و یادآور شد: این سیاست‌ها در راستای افزایش سطح اقتدار دریایی ایران در منطقه، بسیار راهگشا است.

همچنین سیدمحمود حسینی­ پور، استاندار استان مازندران نیز در این مراسم، با بیان اینکه صادرات کالاهای ایرانی به روسیه توسط کشتی­‌های کانتینردار شرکت کشتیرانی دریای خزر، تنها سه روز به طول می‌انجامد، گفت: از امروز صادرات محصولات استان مازندران با کشتی‌های کانتینردار یخچالی در دریای خزر توسعه بیشتری می‌­یابد.

وی ادامه داد: از این پس محموله‌های صادراتی مرکبات با کانتینر‌های یخچال‌دار جابه‌جا می‌شوند و نخستین محموله‌­های صادراتی به وسیله این کشتی به مقصد روسیه ارسال خواهند شد.

وی صادرات را سبب رونق تولید در استان عنوان کرد و یادآور شد: صادرات در افزایش قیمت محصولات صادراتی مازندران و به تبع آن، افزایش درآمد کشاروزان و باغداران نقش مؤثری ایفا می‌کند.

استاندار مازندران در پایان اظهارات خود خواهان همکاری تمامی نهادهای مرتبط با صادرات برای حمل هر‌چه بهتر محصولات استان از طریق حمل‌و‌نقل دریایی شد.

ایرج منصوری

صاحب امتیاز و مدیر مسئول پایگاه خبری حمل و نقل و صنعت و معدن ایران / مدیرکل، سردبیر، دبیر، و خبرنگار اقتصادی ایرنا، رئيس دفتر اسبق خبرگزاری ایرنا در جمهوری آذربایجان (باکو) و منطقه آزاد کیش، کارشناس رسمی دادگستری

مطـالب مرتبـط

Back to top button