صنعت و معدن

موثقی نیا: موانع تولید صادرات محور را کاهش خواهیم داد

رئیس هیات عامل سازمان ایمیدرو گفت: تأکید وزیر صمت بر تولید صادرات محور است؛ از این‌رو ایمیدرو تمام تلاش خود را برای برطرف کردن موانع پیش رو و دغدغه‌های تولیدکنندگان از جمله زنجیره فولاد به کار می گیرد.

به گزارش پایگاه خبری صنعت ومعدن ایران از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، محمدرضا موثقی نیا، رئیس هیات عامل ایمیدرو شامگاه یکشنبه در دیدار با مدیران شرکت فولاد هرمزگان و شرکتهای مستقر در منطقه ویژه خلیج فارس،این موضوع را مورد تاکید قرارداد.
رئیس هیئت عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران همچنین اشتغال‌زایی ۱۴ هزار نفری در منطقه ی ویژه اقتصادی خلیج فارس را از نقاط قوت این منطقه خواند و اضافه کرد: این میزان از اشتغال زایی نشان از خدمات ارزنده این مجموعه عظیم اقتصادی به نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

** تاکید بر توسعه پایدار
رئیس هیات عامل ایمیدرو در ادامه سخنانش بر توسعه پایدار و متناسب خطوط تولید با سایر حلقه‌های زنجیره فولاد تاکید کرد.
وی ادامه داد: تنوع و افزایش تولید و کیفیت در اولویت های این منطقه قرار گیرد.

** رشد تولید، راهکار کاهش نرخ تورم
وی افزود: یکی از مهمترین و موثرترین راه های کاهش نرخ تورم و رونق اقتصادی کشور را می توان رشد تولید دانست که اقدامات توسعه ای در منطقه ویژه خلیج فارس عاملی تاثیرگذار برای رسیدن به این امر است.
موثقی نیا خاطرنشان کرد: نکته قابل توجه این است که توسعه خطوط تولید باید متناسب با توسعه حلقه های زنجیره فولاد در سایر شرکت های فولادی باشد. همچنین توسعه باید پایدار و مسیر دستیابی به آن نیز کارشناسی شده باشد.

رییس هیات عامل ایمیدرو ضمن قدردانی از انجام مسولیت های اجتماعی در این منطقه گفت: بهترین نوع انجام مسولیت های اجتماعی افزایش تولید است زیرا علاوه بر رشد تولید منجر به ایجاد اشتغال و کاهش نرخ بیکاری خواهد شد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: فولاد هرمزگان یکی از کاملترین مجموعه‌های فولادی کشور است که به تناسب آن نیز انتظار می رود نقش موثری تری در تولید، صادرات و تامین ارز کشور ایفا کند.
در این نشست مشترک، مدیران منطقه ی ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس و مدیران عامل شرکت‌های مستقر، دغدغه‌ها، مشکلات و ظرفیت‌های موجود را مطرح و مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.

ایرج منصوری

صاحب امتیاز و مدیر مسئول پایگاه خبری حمل و نقل و صنعت و معدن ایران / مدیرکل، سردبیر، دبیر، و خبرنگار اقتصادی ایرنا، رئيس دفتر اسبق خبرگزاری ایرنا در جمهوری آذربایجان (باکو) و منطقه آزاد کیش، کارشناس رسمی دادگستری

مطـالب مرتبـط

Back to top button