حمل و نقل

آزادراه منجیل – رودبار بهمن ماه زیر عبور ترافیک می رود

مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل ونقل کشور گفت: در راستای رفع گلوگاه ترافیکی آزادراه قزوین – رشت و رفاه حال مسافران، آزادراه منجیل – رودبار با رعایت ایمنی کامل از بهمن ماه زیر عبور ترافیکی قرار می گیرد و تا خرداد ماه سال ۱۴۰۳ به بهره برداری می رسد.

به گزارش پایگاه خبری حمل ونقل ایران از روابط عمومی و مدیریت ارتباطات و اطلاع رسانی شرکت مادر تخصصی ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، خیراله خادمی در بازدید از آزادراه منجیل – رودبار خبر داد: با هدف رفع گلوگاه ترافیکی آزادراه قزوین – رشت ضمن رعایت کامل ایمنی در طول مسیر آزادراه منجیل- رودبار در بهمن ماه سالجاری زیر عبور قرار می گیرد و با اتمام عملیات تکمیلی باقیمانده در خرداد ماه سال آینده به بهره برداری می رسد.
وی ادامه داد: آزادراه منجیل-رودبار بخشی از کریدور آزادراهی شمال-جنوب و شاهراه حیاتی ارتباط از پایتخت و استان های همجوار به استان گیلان است که بخش اعظم آن در سال های گذشته به بهره برداری رسیده است و با تکمیل ۸ کیلومتر حدفاصل منجیل تا رودبار، شاهد کاهش زمان سفر، مصرف سوخت و استهلاک خودرو در این محورخواهیم بود.
معاون وزیر راه و شهرسازی اعتبار هزینه شده در آزادراه منجیل-رودبار را یک هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: در حال حاضر این آزادراه ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و به منظور تکمیل بخش های باقیمانده از جمله روشنایی تونل ها، دیواره ها، ترانشه ها و … ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است که در صورت تأمین ۳۰۰ میلیارد تومان این آزادراه تا بهمن ماه زیر عبور خواهد رفت.
خادمی در خصوص آخرین وضعیت اجرایی پروژه توضیح داد و گفت: در حال حاضر برنامه ریزی برای نصب هندریل ها، گاردیل ها و…، تامین قیر مورد نیاز و شروع عملیات آسفالت در حال انجام است. پیمانکار عملیات روشنایی آزادراه نیز انتخاب شده است و به زودی کار برق و روشنایی آغاز می شود.
معاون وزیر راه وشهرسازی همچنین از اتمام عملیات ساخت پل ها و تونل های مسیر خبر داد و بیان داشت: بخش اعظم مسیر این پروژه ابنیه فنی است و طول این ۸ کیلومتر ۱۷۰۰ متر پل و حدود ۳ کیلومتر نیز تونل احداث شده است و رتبه دوم بزرگترین دهانه پل در پروژه های آزادراهی به پل شماره ۶ در این محور تعلق دارد.

ایرج منصوری

صاحب امتیاز و مدیر مسئول پایگاه خبری حمل و نقل و صنعت و معدن ایران / مدیرکل، سردبیر، دبیر، و خبرنگار اقتصادی ایرنا، رئيس دفتر اسبق خبرگزاری ایرنا در جمهوری آذربایجان (باکو) و منطقه آزاد کیش، کارشناس رسمی دادگستری

مطـالب مرتبـط

Back to top button