حمل و نقل

آمادگی ایران برای آموزش کنترلرهای هوایی کشورهای همسایه

مدیرکل کنترل ترافیک هوایی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران از آمادگی این شرکت برای ارائه خدمات آموزشی به کنترلرهای کشورهای همسایه خبر داد و گفت: هم اکنون کنترل های کشور سوریه در حال سپری کردن دوره آموزشی مربوطه هستند.

به گزارش پایگاه خبری حمل ونقل ایران از روابط‌ عمومی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، احمد نیکنام با اعلام آمادگی این شرکت برای ارائه خدمات آموزشی به کنترلرهای کشورهای همسایه گفت: باتوجه به ظرفیت علمی اساتید و متخصصان کنترل پرواز جمهوری اسلامی ایران و وجود تجهیزاتی چون سیمیلاتورهای سه‌بعدی برج و رادار، این قابلیت را داریم تا در حوزه آموزش به سایر کشورها به‌خصوص کشورهای همسایه خدمت‌رسانی کنیم.

وی افزود: در همین راستا هم‌اکنون درحال آموزش دوره برج و اپروچ پروسیژرال برای ۶۷ نفر از کنترلرهای کشور سوریه هستیم.

 مدیرکل کنترل ترافیک هوایی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران تاکید کرد: این دوره برای دهمین سال پیاپی در کشورمان برگزار شده و تداوم این موضوع نشان دهنده کیفیت بالای برگزاری دوره بوده است.

نیکنام در خصوص آخرین وضعیت شبیه‌ ساز سه ‌بعدی در فرودگاه بین‌المللی مهرآباد، گفت: این پروژه به ‌طور کامل آماده شده و توانایی برگزاری دوره‌های آموزشی برج به بهترین شکل را دارد.

ایرج منصوری

صاحب امتیاز و مدیر مسئول پایگاه خبری حمل و نقل و صنعت و معدن ایران / مدیرکل، سردبیر، دبیر، و خبرنگار اقتصادی ایرنا، رئيس دفتر اسبق خبرگزاری ایرنا در جمهوری آذربایجان (باکو) و منطقه آزاد کیش، کارشناس رسمی دادگستری

مطـالب مرتبـط

Back to top button