حمل و نقل

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان خبرداد

بهره­‌برداری از پنج اسکله‌ گردشگری درسفر رئیس­ جمهور به هرمزگان

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان اعلام کرد: ساخت پنج اسکله‌ پهلودهی شناورهای گردشگری در بنادر غرب و جزیره قشم به اتمام رسیده است که در سفر رییس جمهور به بهره‌برداری می رسد.

به گزارش پایگاه خبری حمل ونقل ایران از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، حسین عباس‌نژاد اظهار داشت: پنج فروند اسکله‌ پهلودهی شناورهای گردشگری شامل سه فروند در غرب استان و ۲ فروند نیز در جزیره قشم در سفر رییس جمهور آماده بهره‌برداری است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با بیان اینکه با بهره‌برداری از این پنج فروند اسکله پهلودهی شناور جهش زیادی در چرخه نوسازی ناوگان دریایی هرمزگان صورت می‌گیرد، بیان داشت: سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان مرجع دریایی در راستای ایمنی مسافرت‌های دریایی، نیاز به جهش جدید در بحث نوسازی شناورهای مسافربری دارد که از محل وجه اداره شده با تشکیل یک کمیته هماهنگی‌های لازم انجام شده است.

عباس‌نژاد از برنامه ساخت ۵۰ شناور مسافری به ارزش کلی ۱۸ هزار میلیارد ریالی و تامین حدود ۸۰ درصد تسهیلات از محل وجوه اداره شده سازمان بنادر و دریانوردی خبر داد و افزود: از ۵۰ فروندی که در دستور کار است ۹۰ درصد آن برای استان هرمزگان خواهد بود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان بیان کرد: این شناورها توسط صنایع داخلی ساخته می‌شود و تلاش می‌کنیم تا پایان امسال ساخت نخستین شناور را آغاز کنیم‌.

به گفته عباس‌نژاد؛ در زمان حاضر حدود ۵۲ فروند شناور با ظرفیت حدود پنج هزار صندلی به مسافران در بنادر هرمزگان خدمات می‌دهند.

وی در ادامه به اقدامات پیش‌روی بنادر و دریانوردی هرمزگان در تحقق سیاست‌های توسعه دریامحور اشاره و بیان کرد: طرح توسعه بندر شهید حقانی به عنوان بزرگترین بندر مسافری و گردشگری کشور به عنوان یک بندر تخصصی مسافر دریایی در دستور کار قرار دارد که یکی از هدف‌گذاری‌های مهم توسعه مسیرهای دریایی داخلی و بین‌المللی با شناورهای بزرگتر است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: در اجرای این برنامه، سه مارینای بزرگ گردشگری دریایی برای اسکله‌های نخل ناخدا، بندر شهید حقانی و بندر هرمز با سرمایه‌گذاری ۸۰ هزار میلیارد ریالی بخش خصوصی طراحی شده که بخشی از کار درحال انجام است.

ایرج منصوری

صاحب امتیاز و مدیر مسئول پایگاه خبری حمل و نقل و صنعت و معدن ایران / مدیرکل، سردبیر، دبیر، و خبرنگار اقتصادی ایرنا، رئيس دفتر اسبق خبرگزاری ایرنا در جمهوری آذربایجان (باکو) و منطقه آزاد کیش، کارشناس رسمی دادگستری

مطـالب مرتبـط

Back to top button