حمل و نقل

معاون رئیس جمهور:

با استفاده از راهکارهای فناورانه جاده های کشور امن می شود

معاون علمی، فناوری و دانش بنیان ریاست جمهوری گفت: امروز مهمترین، ارزان‌ترین و کارآمدترین راه‌ها برای کاهش حوادث جاده‌ای، راهکارهای فناورانه و استفاده از شرکت های دانش بنیان است.

به گزارش پایگاه خبری حمل ونقل ایران “روح الله دهقانی فیروزآبادی” در هفتمین نمایشگاه حمل و نقل، لجستیک و صنایع وابسته در محل مصلای تهران افزود: حوادث جاده‌ای همواره منجر به از دست دادن نیروی ارزشمند انسانی به ویژه افراد نخبه می‌شود و این آسیب‌ها به هیچ عنوان جبران پذیر نیست.
وی تاکید کرد برای رفع این معضل باید در قالب یک برنامه کلان ملی به آن پرداخته شود تا شاهد امن‌تر شدن جاده‌ها باشیم.
دهقانی فیروزآبادی خاطرنشان کرد: هشت دستگاه به طور مستقیم در مباحث آسیب جاده‌ای مسئولیت دارند و باید گفت امروز مهم‌ترین راهکارها، همچنین ارزان‌ترین و کارآمدترین آنها برای کاهش حوادث جاده‌ای، راهکارهای فناورانه است.
وی ادامه داد: برنامه ملی کاهش آسیب‌های جاده‌ای که به اختصار “کاج” نامگذاری شده، از سوی وزارت راه و شهرسازی و پلیس با سرعت و قوت مورد توجه است.
معاون رئیس جمهور ابراز امیدواری کرد: در این معاونت بتوانیم در قالب یک برنامه ملی از توان و تخصص حدود ۱۰ هزار شرکت دانش بنیان استفاده کنیم تا در قالب یک برنامه پنج ساله، به کاهش چشمگیر آسیب‌های جاده‌ای و بهبود کیفیت حمل و نقل برسیم.
شایان ذکر است که همزمان با هفته حمل ونقل، هفتمین نمایشگاه حمل‌و نقل، لجستیک و صنایع وابسته با شعار “حمل و نقل هوشمند، ترانزیت و توسعه اقتصادی” از ۲۷ تا ۲۹ آذرماه در شبستان مصلی تهران برگزار می‌شود.

در این نمایشگاه بیش از ۴۰۰ شرکت دولتی و خصوصی علاوه بر شرکت‌های حوزه حمل و نقل در همه شقوق از جمله هوایی، دریایی، جاده‌ای و ریلی، شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپ‌ها و دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی حضور دارند.

ایرج منصوری

صاحب امتیاز و مدیر مسئول پایگاه خبری حمل و نقل و صنعت و معدن ایران / مدیرکل، سردبیر، دبیر، و خبرنگار اقتصادی ایرنا، رئيس دفتر اسبق خبرگزاری ایرنا در جمهوری آذربایجان (باکو) و منطقه آزاد کیش، کارشناس رسمی دادگستری

مطـالب مرتبـط

Back to top button