حمل و نقل

جابه جایی مسافردر حمل ونقل جاده ای ۱۴.۵ درصد افزایش یافت

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با بیان اینکه امسال رشد ۱۴.۵ درصدی در جابه‌جایی‌ها داشته‌ایم، گفت: از ۱۰۳ میلیون و ۶۳۳ هزار جابه‌جایی ثبت شده ۵۹ هزار و ۹۷۷ جابه‌جایی با اتوبوس و سایر جابه‌جایی‌ها با سواری بوده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری حمل ونقل ایران، حمیدرضا شهرکی در آیین اختتامیه هفتمین نمایشگاه بین المللی حمل ونقل لجستیک و صنایع وابسته افزود: ۱۵ هزار و ۲۹۰ دستگاه اتوبوس با میانگین سن ۱۴ سال، کارت هوشمند برای فعالیت دارند.

وی افزود: بر اساس وضعیت سنی ناوگان ۵۰ درصد آنها این امکان را دارند که در مسافت‌های بلند فعالیت کنند.

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با بیان اینکه امسال رشد ۱۴.۵ درصدی در جابه‌جایی‌ها داشته‌ایم، گفت: از ۱۰۳ میلیون و ۶۳۳ هزار جابه‌جایی ثبت شده ۵۹ هزار و ۹۷۷ جابه‌جایی با اتوبوس و سایر جابه‌جایی‌ها با سواری بوده است.

شهرکی با اشاره به استفاده از ظرفیت تولید داخلی در راهداری گفت: ‌مذاکراتمان را با تولیدکنندگان داخلی در زمینه تولید ناوگان افزایش دادیم و ۱۳ تفاهم‌نامه با تولیدکنندگان داخلی برای تولید ۱۵۰۰ دستگاه اتوبوس بستیم.

وی بیان کرد: این کار یک برنامه مشترک در حوزه معاونت حمل‌ونقل و برنامه‌ریزی وزارت راه و شهرسازی است و به ‌دنبال روش‌های تامین مالی برای خریداران هستیم که قراردادها را منعقد کنیم  و پیش‌بینی ما این است که از ماه آینده این قراردادها منعقد شود.

ایرج منصوری

صاحب امتیاز و مدیر مسئول پایگاه خبری حمل و نقل و صنعت و معدن ایران / مدیرکل، سردبیر، دبیر، و خبرنگار اقتصادی ایرنا، رئيس دفتر اسبق خبرگزاری ایرنا در جمهوری آذربایجان (باکو) و منطقه آزاد کیش، کارشناس رسمی دادگستری

مطـالب مرتبـط

Back to top button