حمل و نقل

پروازهای حج عمره ایران ایر به محض دریافت مجوز ورود به عربستان آغاز می‌شود

مدیرکل روابط عمومی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران گفت: پروازهای حج عمره ایران ایر به محض دریافت مجوز ورود به عربستان آغاز می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری حمل ونقل ایران از روابط عمومی ایران ایر، حسام قربانعلی با اشاره به اینکه روز گذشته و پیش از انجام اولین پرواز عمره مفرده از فرودگاه امام خمینی به مقصد عربستان، این پرواز انجام نشد، گفت: پروازها لغو یا ابطال نشده و این آمادگی در سازمان هواپیمایی کشوری، شرکت هما و فرودگاه‌های کشور وجود دارد که به محض اخذ مجوز ورود به آسمان عربستان، پروازها انجام شود.

مدیرکل روابط عمومی هما افزود: مجوز ورود به فضای کشور عربستان سعودی در ایام به غیر از حج تمتع پیچیدگی‌ها و شرایط خاص و ویژه‌ای دارد و ما زیرساخت‌های تخصصی و فنی را آماده کرده ایم و هیچ مشکلی از این بابت نداریم.

وی افزود: بر خلاف برخی گفته ها، موضوعاتی، چون ضمانت نامه یا انتقال پول وجود ندارد و شرایط کنونی، پیچیدگی‌های خاص خود را دارد که در حال رفع و رجوع آن هستیم و با توجه به اینکه اگر این پروازها لغو شوند، عمره گذاران و حجاج سال آینده بیش از همه متضرر خواهند شد، از رسانه‌ها تقاضا می‌کنم از درج اخبار غیر رسمی و گمانه زنی‌ها برای جلوگیری از ملتهب شدن فضای بین دو کشور پرهیز کنند.

به گفته سخنگوی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما)، به محض دریافت مجوز، پروازها برای انتقال حداقل ۳۰ هزار زائر ایرانی از ۱۱ فرودگاه کشور به عربستان از سر گرفته خواهد شد.

ایرج منصوری

صاحب امتیاز و مدیر مسئول پایگاه خبری حمل و نقل و صنعت و معدن ایران / مدیرکل، سردبیر، دبیر، و خبرنگار اقتصادی ایرنا، رئيس دفتر اسبق خبرگزاری ایرنا در جمهوری آذربایجان (باکو) و منطقه آزاد کیش، کارشناس رسمی دادگستری

مطـالب مرتبـط

Back to top button