حمل و نقل

تسهیلات وجوه اداره شده سازمان بنادر برای ساخت و نوسازی ناوگان دریایی

 

مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: ایجاد کارگاه های ساخت و تعمیرات کشتی ها در سواحل کشور نیازمند توسعه و توجه جدی بوده و همچنین نیاز جدی به ایجاد یاردهای اوراق کشتی ها البته با رعایت موارد زیست محیطی یکی از مهم ترین دغدغه ها به منظور از رده خارج کردن ناوگان فرسوده کشور است.

به گزارش پایگاه خبری حمل ونقل ایران از روابط عمومی سازمان بنادر و دریانوردی، مهدی فرمهینی فراهانی اظهارداشت: سازمان بنادر توانسته با تخصیص تسهیلات وجوه اداره شده به منظور ساخت شناور در داخل کشور گام بسیار مهمی را در راستای توسعه کمی و کیفی ناوگان دریایی کشور بر دارد.

وی بیان کرد: باید با برنامه ریزی مناسب ناوگان دریایی کشور روز به روز جوان تر تا بتواند منطبق با استاندارد های سازمان جهانی دریانوردی، با تردد ایمن در آب‌های دنیا پرچم کشور را با افتخار و اقتدار برافراشته کند.

مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی تصریح کرد: سازمان بنادر و دریانوردی در حوزه توسعه دریا محور در کمتر از ۲ ماه از ابلاغ سیاست های کلی توسعه دریا محور از سوی مقام معظم رهبری، با انعقاد ۳۰ قرارداد و توافقنامه با ارزش بالغ بر ۵۵ همت توانست زمینه مناسب را برای فعالیت بخش خصوصی داخلی و خارجی در پسکرانه بنادر فراهم نماید.

مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در بخش دیگری از صحبت‌های خود اظهار کرد: استان بوشهر در کمتر از سه ماه از ابلاغ سیاست‌های کلی توسعه دریامحور از سوی رهبر معظم انقلاب، با برگزاری نخستین نمایشگاه صنایع دریایی و دریانوردی فضای شکوهمندی برای بخش دریایی کشور خصوصا استان بوشهر ترسیم کرده که این حرکت ارزشمند، قابل تقدیر است.

فرمهینی فراهانی ادامه داد: امید است در این نمایشگاه با ظرفیت چشمگیر موجود در بخش خصوصی کشور آشنایی بیشتری حاصل و از این ظرفیت در بنادر و صنعت دریایی استفاده شود چراکه تنها راه موفقیت برای توسعه دریامحور همین است.

وی با بیان اینکه آموزش و پژوهش در حوزه دریا بسیار مهم است و این مهم باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد، تاکید کرد: یکی از نیازهای ضروری و اولیه ارتقا آگاهی و فرهنگ سازی اثر بخش دریا محور ،تولید محتوای جذاب و متنوع برای کودکان،جوانان کشور است.

ایرج منصوری

صاحب امتیاز و مدیر مسئول پایگاه خبری حمل و نقل و صنعت و معدن ایران / مدیرکل، سردبیر، دبیر، و خبرنگار اقتصادی ایرنا، رئيس دفتر اسبق خبرگزاری ایرنا در جمهوری آذربایجان (باکو) و منطقه آزاد کیش، کارشناس رسمی دادگستری

مطـالب مرتبـط

Back to top button