حمل و نقل

سفر دریایی حدود ۶۰۰ هزار نفر در هرمزگان در دو روز

معاون امور دریایی اداره‌ کل بنادر و دریانوردی هرمزگان اعلام کرد: بیش از ۵۶۲ هزار نفر سفر(مسافر) از ۱۸ تا ۲۰ بهمن‌ ماه از بنادر و جزایر این استان جابه‌جا شدند.

به گزارش پایگاه خبری حمل ونقل ایران از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، ” اسماعیل مکی‌زاده ” در تشریح آمار نخستین دور سفرهای دریایی درایام تعطیلات دهه مبارک فجر ۱۴۰۲ اظهارداشت: از ۱۸ تا ۲۰ بهمن ماه امسال، در مجموع ۵۶۲ هزارو ۷۹۲ مسافر از طریق بنادر مسافری در جزایر این استان تردد کردند.

وی با بیان اینکه مقصد عمده مسافران این دوره از سفرهای دریایی جزایر قشم، هرمز وکیش بوده است، ادامه داد: در همین بازه زمانی ۱۳۷ هزار و ۱۶۲ نفر گردشگر در مراکز تعریف شده گردشگری دریایی استان رفت و آمد کردند.

به گفته معاون اموردریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان؛ در این مدت نیز ۹۸ هزار و ۷۸۷ از طریق شناورهای لندینگ کرافت از سرزمین اصلی به مقصد جزایر قشم و کیش و بالعکس جابه‌جا شده‌ است.

مکی‌زاده میزان تردد شناورهای مسافری در بنادر مجاز این استان را پنج هزار سفر اعلام کرد که این میزان تردد در این دوره از تعطیلات ایام دهه فجر تاکنون بی‌سابقه بوده است.

وی همچنین با اشاره به ثبت رفت و آمد ۱۱ هزار و ۸۹۲ شناور تفریحی در مراکز یاد شده استان افزود: مراکز گردشگری بیش‌تر در جزایر قشم و کیش تعریف شده و این میزان جابه‌جایی‌ها شناورهای گردشگری توسط تعاونی‌های گردشگری انجام شده است.

استان هرمزگان با دارا بودن بیش از هزار و ۵۰۰ کیلومتر نوار ساحلی (با احتساب جزایر) و ۱۴جزیره راهبردی و به دلیل داشتن آب و هوای بهاری و مطلوب در ایام تعطیلات دهه فجر و در روزهای پایانی سال(فصل پاییز تا بهار)  یکی از مهم‌ترین مقصدهای گردشگری کشور است.

سفر به جزیره قشم از سه مسیر هوایی (فرودگاه بین‌المللی قشم)، زمینی (سفر با خودروهای شخصی و عمومی از طریق بندر پهل بندرعباس به بندر لافت جزیره قشم توسط شناورهای لندینگ کرافت) و دریایی (از بندر شهید حقانی بندرعباس به بندر شهید ذاکری شهر قشم) امکان‌پذیر است.

ایرج منصوری

صاحب امتیاز و مدیر مسئول پایگاه خبری حمل و نقل و صنعت و معدن ایران / مدیرکل، سردبیر، دبیر، و خبرنگار اقتصادی ایرنا، رئيس دفتر اسبق خبرگزاری ایرنا در جمهوری آذربایجان (باکو) و منطقه آزاد کیش، کارشناس رسمی دادگستری

مطـالب مرتبـط

Back to top button