حمل و نقل

برنامه مشترک سازمان هواپیمایی کشوری و کمیته امداد برای ارائه خدمات پهپادی کشاورزی به مددجویان

برنامه مشترک سازمان هواپیمایی کشوری و کمیته امداد امام خمینی (ره) در حوزه ارائه خدمات پهپادی کشاورزی به مددجویان مورد بررسی قرار گرفت.

“مهدی قرنلی” رئیس گروه فوق سبک سازمان هواپیمایی کشوری درمراسم اجرایی سازی این برنامه، گفت: این مهم از سال گذشته آغاز شد و پهپادهای کشاورزی در اختیار گروه های مددجویی کمیته امداد قرار گرفت، اما امسال به صورت نظام یافته‌تر این برنامه در دستور کار قرار گرفته و شرکت های بیشتری در زمینه تولید پهپاد برای ارائه خدمت اعلام آمادگی کرده اند.

وی افزود: این یکی از مشاغل پردرآمد کمیته امداد با درآمد ماهیانه دست کم ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومان محسوب می‌شود که مددجویان را از گرفتن ‌کمک‌های مددجویانه بی‌نیاز خواهد کرد.

قرنلی خاطرنشان‌کرد: اکنون پنج شرکت در حال همکاری با کمیته امداد در این زمینه هستند که سال گذشته در مرحله نخست ۵۹ فروند پهپاد تحویل مددجویان دادند.

وی ادامه داد: مددجویان می‌توانند در قالب گروه‌های ۲ تا سه نفره، هر یک ۱۵۰ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه با بازپرداخت هفت ساله دریافت کنند و بقیه سرمایه لازم برای خرید پهپادها را می‌توانند از شرکت‌های تولیدکننده به صورت تسهیلات یا با تخفیف دریافت کنند.

رئیس گروه فوق سبک سازمان هواپیمایی کشوری خاطرنشان کرد: این پهپادها به طور عمده در حوزه کشاورزی و مشاغل سمپاشی و بارور کردن درختان استفاده شده و در سایر حوزه‌ها از جمله نقشه‌برداری، تصویربرداری و داده‌برداری معادن کشور، پایش جنگل‌ها و خطوط برق و نیرو نیز  در دستور کار برنامه های آتی قرار خواهد گرفت.

ایرج منصوری

صاحب امتیاز و مدیر مسئول پایگاه خبری حمل و نقل و صنعت و معدن ایران / مدیرکل، سردبیر، دبیر، و خبرنگار اقتصادی ایرنا، رئيس دفتر اسبق خبرگزاری ایرنا در جمهوری آذربایجان (باکو) و منطقه آزاد کیش، کارشناس رسمی دادگستری

مطـالب مرتبـط

Back to top button