حمل و نقل

ارائه ۳۲۵۰ خدمات ویژه به مسافران/۱۴۰۰مورد پروازهای خارجی/۱۸۵۰ داخلی

 

مدیرکل روابط عمومی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران “هما” از ارائه بیش از ۳۲۵۰ مورد خدمات ویژه به مسافران توان‌خواه در پروازهای بین‌المللی و داخلی در سال ۲۰۲۳ خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری حمل ونقل ایران  از وابط عمومی ایران ایر، “حسام قربانعلی ” با بیان اینکه خدمات ویژه از هنگام سوار تا پیاده شدن از هواپیما را در بر می‌گیرد اظهار کرد: این خدمات به مسافران توان‌خواه شامل افراد کم توان و سالمند که نیازمند جا به جایی با ویلچر هستند، ارائه می‌شود و از این رو مسافران برای دریافت خدمات ویژه باید در زمان صدور بلیت، درخواست خود را ثبت کنند.

وی افزود: شرکت‌های هوایی در راستای الزامات یاتا، خدمات ویژه‌ای را از کمک برای سوار شدن تا نشستن در هواپیما و کمک در بارگیری وسایل کمکی همراه ارائه می‌کنند و بر همین اساس، واحد ویژه خدمات “هما” در دو فرودگاه مهرآباد و حضرت امام (ره) فعالیت می‌کنند و مسئول ارائه این خدمات هستند.

مدیرکل روابط‌عمومی “هما” با تأکید بر اینکه مسافر برای دریافت این خدمات باید درخواست خود را در زمان صدور بلیت ثبت کند، یادآور شد: این خدمات شامل ارائه ویلچر، جابه‌جایی بیماران نیازمند سفر با برانکارد، بیمار نیازمند به دریافت اکسیژن و مراقبت بالینی در طول پرواز، به‌صورت خوابیده و یا درخواست حمل تجهیزات پزشکی شخصی به داخل هواپیما است.

به گفته قربانعلی؛ هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران “هما”در سال ۲۰۲۳ میلادی (از ۱۱ دی ماه ۱۴۰۱ در مدت یک‌ساله) بیش از ۱۴۰۰ مورد خدمات ویژه را در پروازهای بین المللی ارائه کرده است.

وی در خصوص ارائه این خدمات در پروازهای داخلی نیز گفت: در پروازهای داخلی نیز این خدمات به مسافران متقاضی ارائه می‌شود و در مدت یادشده یک‌هزار و ۸۵۰ از این نوع خدمات به مسافران پروازهای داخلی داده شد.

مدیرکل روابط‌ عمومی “هما” با اشاره به فراهم بودن امکان سفر با برانکارد برای مسافر نیازمند در پروازهای داخلی و بین المللی گفت: در مدت زمان مذکور ۳۰ مسافر نیازمند برانکارد با پروازهای هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران سفر کردند.

قربانعلی خاطر نشان کرد: مسافران متقاضی این خدمات در هنگام صدور بلیت از طریق دفاتر “هما”در داخل و یا خارج از کشور، دفاتر خدمات مسافرت هوایی و سایت “هما”به نشانی iranair.com می‌توانند درخواست خود را ثبت نمایند.

مدیرکل روابط‌عمومی “هما”در مورد شرایط سفر سایر بیماران نیازمند گفت: بانوان باردار بالای ۲۸ هفته و بیماران نیازمند سفر می‌بایست پس از تکمیل فرم‌های مربوطه و تجویز پزشک معتمد مرکز پزشکی هوایی “هما”، نسبت به خرید بلیت اقدام کنند.

ایرج منصوری

صاحب امتیاز و مدیر مسئول پایگاه خبری حمل و نقل و صنعت و معدن ایران / مدیرکل، سردبیر، دبیر، و خبرنگار اقتصادی ایرنا، رئيس دفتر اسبق خبرگزاری ایرنا در جمهوری آذربایجان (باکو) و منطقه آزاد کیش، کارشناس رسمی دادگستری

مطـالب مرتبـط

Back to top button