جامعه و بین‌المللحمل و نقل

همکاریهای حمل ونقل هوایی بین ایران وعمان توسعه می یابد/ افزایش۲ برابری پروازها

در دیدار «نایف علی حمدالعبری» رئیس سازمان هواپیمایی عمان با کاپیتان «محمد محمدی‌بخش» رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، سند توسعه همکاری های حمل ونقل هوایی بین دو کشور به امضا رسید.

به گزارش پایگاه خبری حمل ونقل ایران از روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، در این سند ضمن افزایش ۲ برابری پروازهای میان دو کشور از ۳۰ پرواز به ۶۰ پرواز هفتگی، ارتقای روابط دو طرف در حوزه های آموزشی، تعمیر و نگهداری، ایمنی، امنیت، اقتصادی و بازرگانی و ورزش های هوایی نیز مورد توافق قرار گرفت.

همچنین در یک نشست تخصصی سه جانبه میان مقامات سازمان هواپیمایی کشوری ایران و عمان و شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران درباره موضوعات FIR عمان و مناطق پروازی و ناوبری هوایی نیز مذاکراتی انجام شد که به‌منظور رفع معضلات مبتلابه و تشریک مساعی در این حوزه، مقرر شد کارگروه تخصصی دو طرف نسبت به برگزاری نشست های تخصصی اقدام کنند.

در این سند دو طرف توافق کردند که در حوزه حمل و نقل هوایی بار نیز بین طرفین همکاریهای لازم را به عمل آید.

ایرج منصوری

صاحب امتیاز و مدیر مسئول پایگاه خبری حمل و نقل و صنعت و معدن ایران / مدیرکل، سردبیر، دبیر، و خبرنگار اقتصادی ایرنا، رئيس دفتر اسبق خبرگزاری ایرنا در جمهوری آذربایجان (باکو) و منطقه آزاد کیش، کارشناس رسمی دادگستری

مطـالب مرتبـط

Back to top button