حمل و نقل

حضور شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک در پروژه‌های عمرانی کشور، تضمین کیفیت است

معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل کشور اظهار داشت: پروژه‌های عمرانی کشور با حضور فناورانه شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک، با تضمین کیفیت مطلوب و نیز طول عمر بالا احداث می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری حمل ونقل ایران از روابط عمومی شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک، خیرالله خادمی، مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل‌و نقل کشور با حضور در همایش مدیران ارشد شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک، ضمن تقدیر از نقش آفرینی شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک در پروژه‌های عمرانی سراسر کشور گفت: هر کجا که کارفرماها و پیمانکاران در پروژه‌های عمرانی از شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک دعوت به همکاری کرده‌اند در آن پروژه ضمن ارتقای کیفیت شاهد افزایش طول عمر مفید و حتی کاهش هزینه ها هستیم  و ما نیز در شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور ، پروژه‌های مهم را  با حضور شرکت آزمایشگاه ، با اطمینان بیشتری  طراحی و احداث کرده‌ایم.

خادمی با اشاره به مزایای همکاری با شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک در پروژه‌های عمرانی در سراسر کشور افزود: با نتایجی که شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک در زمینه خدمات مشاوره، مطالعه و ارائه خدمات آزمایشگاهی از  صفر تا صد پروژه‌ها ارائه می‌کند می‌تواند در بخش‌های مختلف راهنمای طراحی و ارتقاء کیفیت بعدی پروژه باشد و گزارش‌های اولیه آزمایشگاه مسیر طراحی مطلوب پروژه را در اختیار مهندسان قرار می دهد و کیفیت پروژه بسته به نتایجی است که از طرف آزمایشگاه با توجه به استانداردهای ملی و بین‌المللی در اختیار کارفرما قرار می‌گیرد.

وی به حساسیت نقش آفرینی شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک در پروژه‌های عمرانی و کمبود منابع مالی برای افتتاح پروژه‌ها اشاره کرد و گفت: با ارائه خدمات منطبق بر استانداردها ملی و بین‌المللی در شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک شاهد افزایش کیفیت در پروژه‌های عمرانی خواهیم بود و منابع مالی اختصاص یافته در حین اجراء نیز مدیریت خواهد شد و از این راه پروژه‌های بیشتری را در سراسر کشور می‌تواند به افتتاح برسانیم.

خادمی با بیان اینکه منابع مالی که به پروژه‌ها اختصاص می‌یابد از مالیات و پول بیت‌المال است، خاطر نشان کرد: از این رو باید منابع مالی را در پروژه‌های عمرانی درست هزینه کنیم تا هدر نرود و با توجه به تعدد پروژه‌های عمرانی مورد نیاز ، اولویت‌بندی پروژه‌ها کار سختی است پس باید منابع مالی را مدیریت کنیم و طراحی پروژه‌ها با مهندسی خاص و با کمترین هزینه صورت گیرد.

خادمی با تاکید بر اینکه پروژه‌های عمرانی در بالاترین سطح کیفیت باید در کشور ساخته شوند تاکید کرد: با حضور آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک در پروژه‌های عمرانی می‌توانیم بگوییم خرج کرد هزینه‌ها در جهت درست صورت می‌گیرد چون آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک ضمن نظارت و ارزیابی کیفیت پروژه‌ عمرانی، با افزایش طول عمر مفید بنا می‌تواند هزینه‌های نگهداری و نوسازی را طی سالیان مختلف کاهش دهد.

وی با بیان اینکه امروز ساخت پروژه دارای هزینه بسیار زیادی است و قیمت تمام شده پروژه‌ها به شدت افزایش یافته است گفت: اگر کار طراحی و کنترل کیفیت در پروژه‌ها درست انجام نشود عمر پروژه‌ها کاهش می یابد و هزینه دولت نیز به نسبت افزایش خواهد یافت.

وی ادامه داد: پس در طراحی ها باید کار را به دست نیروهای متخصص و توانمند سپرد که با توجه به توانمندی‌ها و تجربه و بهره‌گیری از تجهیزات منحصربفرد شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک نقش آفرینی و اثر کار این آزمایشگاه‌ها در ارتقاء کیفیت و کاهش هزینه اجرای پروژه در سراسر کشور کاملا مشهود است.

وی با اشاره به اینکه وجدان و تخصص در آزماشگاه حرف اول را میزند تاکید کرد: در هر کار و پروژها باید از افراد با وجدان و متخصص توانمند همان کار بهره برد چون اگر چیزی جز این باشد امنیت مردم و منابع مالی دولت در پروژه‌های عمرانی هدر می رود.

خادمی اضافه کرد: کنترل کیفی به هر علتی در فرایند ساخت پروژه نباید کاهش پیدا کند.

وی با بیان اینکه هر چقدر در کشور در کنترل کیفی درست هزینه شود به نفع آینده کشور است تصریح کرد: شرکت ساخت و توسعه زیر بنایی‌های حمل و نقل کشور آمادگی و علاقمند است برای مشاوره، طراحی، مطالعه و دریافت خدمات آزمایشگاهی در کنترل کیفیت پروژه‌های عمرانی استفاده کند و تسریع در پرداخت مطالبات همکاری لازم را با شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک داشته باشد.

خادمی در پایان با اشاره به اینکه شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک همکار گمنام ما در هنگام افتتاح پروژه‌ها است، افزود: شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک ضلع فراموش شده در افتتاح همه پروژه‌ها است ولی عمکلرد این شرکت تاثیرگذار و ماندگار است و از همه همکاران آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک در سراسر کشور قدردانی می‌کنم.

ایرج منصوری

صاحب امتیاز و مدیر مسئول پایگاه خبری حمل و نقل و صنعت و معدن ایران / مدیرکل، سردبیر، دبیر، و خبرنگار اقتصادی ایرنا، رئيس دفتر اسبق خبرگزاری ایرنا در جمهوری آذربایجان (باکو) و منطقه آزاد کیش، کارشناس رسمی دادگستری

مطـالب مرتبـط

Back to top button