حمل و نقل

بذرپاش: مشکلات ترافیکی با افتتاح آزادراه منجیل-رودبار برطرف شد

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه بخشی از مشکلات ترافیکی با افتتاح آزادراه منجیل-رودبار برطرف می‌شود، گفت: این مسیر با دستور رییس‌ جمهوری در باقی‌مانده آزادراه قزوین – رشت قبل از سال جدید انجام شده تا مردم در سفرهای نوروز امسال از مزایای این مسیر بهره‌مند شوند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری حمل ونقل ایران از وزارت راه وشهرسازی مهرداد بذرپاش امروز ۲۱ اسفند در سفر به استان گیلان و افتتاح آزادراه منجیل- رودبار با اشاره به اینکه تردد در این مسیر سبب گلایه مندی مردم و ترافیک چند ساعته می شد که هم اینک با بهره برداری از این مسیر شاهد رفع مشکلات خواهیم بود، گفت: منابع خوبی برای تکمیل آزاد راه قزوین – رشت برای رفع  مشکلات مردم و ساخت این پروژه در دولت تسریع شد.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: آزادراه منجیل-رودبار به طول بیش از ۸ کیلومتر دارای بیش از ۵ کیلومتر تونل و پل در این مسیر است که بیش از ۲۰ هزار میلیارد ریال برای آن هزینه شده است و ارزش روز آن معادل ۵۵ هزار میلیارد ریال است.

عضو کابینه دولت سیزدهم با بیان اینکه در مسیر برگشت ملاحظات اجتماعی مردم منطقه در نظر گرفته شده است، توضیح  داد:  علاوه بر تلاش برای حل مشکل ترافیک در این مسیر مهم کشور، در صدد هستیم تا اشتغال و کسب و کار مردم منطقه به خطر نیفتد، بنابراین قرار شد که مسیر برگشت از همان مسیر سابق باشد.

بذرپاش تاکید کرد: این مسیر با دستور رییس‌جمهور مبنی بر گشایش هشت کیلومتر باقیمانده آزادراه قزوین – رشت قبل از سال جدید انجام شد تا مردم بتوانند در نوروز امسال از مزایای این مسیر بهره‌مند شده و از ترافیک‌های سنگین آن خلاصی یابند.

گفتنی است، آزادراه منجیل- رودبار سومین وعده دولت سیزدهم در مسیرهای آزادراهی است، پروژه‌ای که یک گره بزرگ ترافیکی در مسیر بزرگراه تهران _ رشت را برطرف می‌کند. این پروژه به لحاظ فنی، ابنیه و مهندسی جزو پروژه‌های سخت آزادراهی کشور محسوب می شود. از این مسیر ۸.۲ کیلومتری؛ ۵ کیلومتر پل و تونل است و طولانی‌ترین پل بزرگراهی به طول یک هزار و ۲۵۰ متر را در خود دارد.

آزادراه قزوین – رشت در مجموع حدود ۱۳۸ کیلومتر است که ۱۲۶.۷ کیلومتر از آن شامل ۳۱.۵ کیلومتر از امامزاده هاشم تا شمال رودبار و ۹۵ کیلومتر از جنوب منجیل تا قزوین تا حوالی سال ۱۳۹۰ احداث شد و حدود ۳.۲ کیلومتر آن اواخر سال ۹۵ به بهره برداری رسید.پروژه آزادراه قزوین – رشت از سال ۱۳۹۸ شروع شده و تا شروع دولت سیزدهم ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشت و طی دو سال اخیر با همه تنگناها و محدودیت های مالی دولت به انجام رسید.

ایرج منصوری

صاحب امتیاز و مدیر مسئول پایگاه خبری حمل و نقل و صنعت و معدن ایران / مدیرکل، سردبیر، دبیر، و خبرنگار اقتصادی ایرنا، رئيس دفتر اسبق خبرگزاری ایرنا در جمهوری آذربایجان (باکو) و منطقه آزاد کیش، کارشناس رسمی دادگستری

مطـالب مرتبـط

Back to top button