شهرسازی و عمران

غفوری از ساخت ۱۶۶ هزارواحد مسکونی در شهرهای جدید خبرداد

رییس هیات مدیره و سرپرست شرکت عمران شهرهای جدید با بیان اینکه در مجموع تعهد شهرهای جدید در اجرای طرح نهضت ملی مسکن حدود ۴۰۰ هزار واحد است از اجرایی شدن فرآیند ساخت ۱۶۶ هزار واحد در تمامی شهرهای جدید خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری حمل ونقل و صنعت معدن ایران از وزارت راه و شهرسازی، سعید غفوری با تشریح عملکرد شرکت عمران شهرهای جدید در اجرای طرح نهضت ملی مسکن، گفت: مسئولیت شرکت عمران شهرهای جدید در اجرای طرح نهضت ملی مسکن ۶۰۰ هزار واحد بود که حدود ۲۱۰ هزار واحد از این تعداد ، عملا با ابلاغ شهرک‌سازی به سازمان ملی زمین و مسکن واگذار شد و هم اینک مسئولیت شهرهای جدید در ساخت مسکن در شهرهای جدید حدود ۳۹۰ تا ۴۰۰ هزار واحد است.

تامین زمین احداث ۳۳۳ هزار و ۷۰۰ واحد نهضت ملی مسکن در شهرهای جدید

سرپرست شرکت عمران شهرهای جدید ادامه داد: در اجرای طرح نهضت ملی مسکن برای حدود ۴۰۰ هزار واحد در گام نخست، تامین زمین برای ساخت واحدها، واگذاری زمین به شکل گروهی و انفرادی و در قالب طرح جوانی جمعیت را در دست انجام داریم. از ابتدای طرح تا دی ماه  امسال برای حدود ۲۰۵ هزار و ۱۸۱ واحد در سطح شهرهای جدید تامین زمین انجام شد که این رقم در بهمن ماه امسال به حدود ۳۳۳ هزار و ۷۰۰ واحد افزایش یافته است و رشد ۶۰ درصدی داشت.

غفوری با تاکید بر اینکه برای جبران کمبود زمین در احداث واحدهای نهضت ملی مسکن، شهرک سازی در برنامه قرار گرفته است، توضیح داد: در خصوص نهضت ملی مسکن تا اواخر بهمن ماه واحدهای دارای قرارداد در سطح کشور ۱۲۵ هزار و ۹۳۵ واحد بوده است که برنامه‌ریزی برای حدود ۴۰ هزار واحد را در دستور کار داریم. در برنامه است تا قبل از اتمام سال واحدهایی که در شهرهای جدید کار ساخت آنها آغاز می‌شود به بیش از ۱۶۶ هزار واحد قراردادهای نهضت ملی مسکن برسد.

ایرج منصوری

صاحب امتیاز و مدیر مسئول پایگاه خبری حمل و نقل و صنعت و معدن ایران / مدیرکل، سردبیر، دبیر، و خبرنگار اقتصادی ایرنا، رئيس دفتر اسبق خبرگزاری ایرنا در جمهوری آذربایجان (باکو) و منطقه آزاد کیش، کارشناس رسمی دادگستری

مطـالب مرتبـط

Back to top button