حمل و نقل

مدیرعامل سازمان بنادر بر توسعه اقتصادی و اجتماعی بنادر تاکید کرد

پنجاه و ششمین نشست کارگروه تخصصی ساماندهی سواحل، بنادر و جزایر کشور، با حضور معاون وزیر راه و مدیرعامل سازمان بنادرودریانوردی و نمایندگان سایر ارگان‌ها و دستگاه‌های مرتبط برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری حمل ونقل ایران از روابط عمومی سازمان بنادرو دریانوردی، علی‌اکبر صفایی در این نشست با تمجید از اهتمام کارگروه تخصصی سواحل، بنادر و جزایر کشور در رفع مشکلات و نارسایی‌ها، تاکید کرد: مصوبات یک سال اخیر این کارگروه در حوزه‌های مختلف، به توسعه اقتصادی و اجتماعی در بنادر و جزایر کشور کمک شایانی کرده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر نقش جزایر در رونق معیشت مردم، اظهار کرد: با انجام مطالعات اقتصادی و اجتماعی صورت گرفته در حوزه جزایر کشور، سال آینده با تمرکز بر دو جزیره، راهبرد توسعه اقتصادی و جمعیتی جزایر را عملیاتی خواهیم کرد.

بر اساس این گزارش، در این نشست مقرر شد، با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری و عزم دولت مبنی بر توسعه عمرانی و جذب جمعیت در جزیره بوموسی، سازمان بنادر و دریانوردی در خصوص اطاله موج‌شکن، ایجاد اسکله‌های تجاری و مسافری و تامین شناورهای پشتبانی در این جزیره اقدام کند.

این کارگروه همچنین هرگونه تصمیم‌گیری و راهکار اجرایی در باره سیاست‌های نُه‌گانه ابلاغی توسعه دریامحور را منوط به مصوبه هیات دولت کرده است.

همچنین مقرر شد در ایام نوروز یک هیأت از سازمان بنادر و دریانوردی از جزیره لارک بازدید میدانی به عمل آورد.

ایرج منصوری

صاحب امتیاز و مدیر مسئول پایگاه خبری حمل و نقل و صنعت و معدن ایران / مدیرکل، سردبیر، دبیر، و خبرنگار اقتصادی ایرنا، رئيس دفتر اسبق خبرگزاری ایرنا در جمهوری آذربایجان (باکو) و منطقه آزاد کیش، کارشناس رسمی دادگستری

مطـالب مرتبـط

Back to top button