حمل و نقل

۹۵۰ هزار مسافر نوروزی در فرودگاه های کشور اعزام و پذیرش شدند

بازرس ویژه مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های و ناوبری هوایی ایران از اعزام و پذیرش حدود ۹۵۰ هزار مسافر از ۲۴ اسفند ۱۴۰۲ تا پایان روز چهارم فروردین ماه امسال در فرودگاه‌های سراسر کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری حمل ونقل ایران از روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، ” علی‌اصغر باریکانی” مدیرکل دفتر مقررات فرودگاهی، مدیریت بحران و پدافند غیر عامل شرکت فرودگاه‌های و ناوبری هوایی ایران و بازرس ویژه مدیرعامل این شرکت در جریان بازدید از روند خدمات رسانی نوروزی در فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یکی از مقاطع و فصولی که شاهد افزایش پروازها هستیم و مسافران بیشتری جابه‌جا می‌شوند، ایام نوروز است و با هماهنگی انجام شده از سوی وزارت راه و شهرسازی، مجموعه سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، خدماتی از قبل برای ارائه به هم‌وطنان و مسافران نوروزی پیش بینی و تمهیدات لازم نیز اندیشیده شده‌است.

وی افزود: از ۲۴ اسفند ۱۴۰۲ تا پایان روز چهارم فروردین ماه جاری، حدود ۹۵۰ هزار مسافر از طریق فرودگاه‌های کشور به مقاصد داخل و خارج اعزام و پذیرش‌شده‌اند.

وی ادامه‌داد: به‌منظور خدمات رسانی مطلوب‌تر به مسافران و پاسخ‌گویی حداکثری به تقاضای آنها، تعداد قابل توجهی پرواز فوق العاده نیز در سطح فرودگاه‌های کشور برنامه‌ریزی شده تا بتوانند خدمات بهتری به مسافران ارائه دهند.

باریکانی بیان کرد: تلاش تمام همکاران ما در فرودگاه‌های کشور به‌ویژه فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز بر این بوده که خدمات بهتر و مطلوب تری به مردم ارائه دهند.

بازرس ویژه مدیر عامل این شرکت در عملیات نوروزی گفت: استان فارس یکی از استان‌های پر تقاضا برای جابه‌جایی مسافر است و علاوه بر این یکی از محل‌های گذر مسافران به مقاصد جنوب و شمال کشور است و به همین دلیل ارائه خدمات مطلوب به مسافران جزو وظایف و تکالیف مجموعه شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران است. باریکانی افزود: موضوع مهم این است که بالاترین تکلیف همکاران ما در فرودگاه‌ها و در صنعت حمل و نقل هوایی ایجاد زمینه ایمن برای انجام پروازهای امن است.

وی ادامه‌داد: در ایام نوروز نیز همه فرودگاه‌ها آمادگی دارند خدمات مورد نیاز مسافران را به بهترین و مطلوب‌ترین شکل به آنها ارائه دهند.

پیش بینی ۱۳۴ پرواز فوق العاده در ایام نوروز در فرودگاه شیراز

مدیر کل فرودگاه‌های استان فارس نیز گفت: به‌منظور خدمات رسانی بهتر و مطلوب‌تر به هم‌وطنان و پاسخ‌گویی مطلوب به تقاضای آنها، تعداد ۱۳۴ پرواز فوق العاده در این فرودگاه در ایام نوروز پیش بینی شد.

فخرالدین کشاورز افزود: راه اندازی این پروازها با هدف رقم زدن خاطرات سفری خوش در ذهن مسافران دنبال شد و در همین راستا توانستیم با رایزنی‌های لازم علاوه بر پروازهای معمول فرودگاه شیراز، این پروازهای فوق‌العاده را نیز در مسیرهای داخلی و خارجی برقرار کنیم.

وی ادامه‌داد: بیشترین پروازهای مورد تقاضا در مسیرهای داخلی مربوط به کیش، مشهد و تهران و در مسیرهای خارجی مربوط به ترکیه، دبی، گرجستان (تفلیس) بود.

کشاورز اظهار کرد: کوشیدیم که در جهت استقبال از میهمانان نوروزی در فرودگاه شیراز، یک سری برنامه‌های فرهنگی را تدوین و آماده کنیم که از جمله می‌توان به استقبال از نخستین مسافران اولین روز نوروز و همچنین یک سری برنامه‌های متناسب با فرهنگ استان فارس از جمله حافظ خوانی و تفأل به دیوان حافظ و همچنین ارائه هدیه به مسافران و کودکان اشاره کرد.

مدیر کل فرودگاه‌های فارس گفت: پیش بینی برنامه‌های نمایشی، انجام فضاسازی‌ها و نصب اِلمان‌ها و نمادهایی در محوطه فرودگاه و فضای داخلی ترمینال‌های داخلی و خارجی فرودگاه شیراز از دیگر برنامه‌هایی بود که برای نوروز امسال در نظر گرفته شد که امیدواریم همه اینها به‌شکل گرفتن خاطراتی خوب در ذهن مسافران و میهمانان نوروزی استان فارس کمک کند.

کشاورز افزود: از ابتدای آغاز طرح خدمات رسانی به مسافران و میهمانان یعنی ۲۴ اسفند ۱۴۰۲ تا پایان روز چهارم فروردین ماه جاری، حدود ۶۷۴ پرواز از طریق فرودگاه شیراز انجام شده و حدود ۷۷ هزار مسافر نیز توسط این پروازها به مقاصد داخلی و خارجی جابه‌جا شده‌اند.

ترمینال‌های پروازهای داخلی و خارجی و واحدهای عملیاتی برج، اپروچ، الکترونیک، مخابرات و ایمنی زمینی و نیروگاه برق فرودگاه شیراز از جمله بخش‌هایی بود که توسط باریکانی مدیر کل دفتر مقررات فرودگاهی، مدیریت بحران و پدافند غیر عامل شرکت فرودگاه‌های کشور و بازرس ویژه مدیر عامل این شرکت در عملیات نوروزی مورد بازدید قرار گرفت.

ایرج منصوری

صاحب امتیاز و مدیر مسئول پایگاه خبری حمل و نقل و صنعت و معدن ایران / مدیرکل، سردبیر، دبیر، و خبرنگار اقتصادی ایرنا، رئيس دفتر اسبق خبرگزاری ایرنا در جمهوری آذربایجان (باکو) و منطقه آزاد کیش، کارشناس رسمی دادگستری

مطـالب مرتبـط

Back to top button