حمل و نقل

در طی 10 روز سفرهای نوروزی؛

۲ میلیون و ۳۳۰ هزار گردشگری و سفر دریایی انجام شد

سخنگوی ستاد نوروزی سفرهای دریایی سازمان بنادر و دریانوردی از انجام ۲میلیون و ۳۳۰ هزار تردد مسافری و گردشگری دریایی در سواحل جنوبی و شمالی کشور طی ۱۰ روز نخست طرح تسهیل سفرهای دریایی نوروز ۱۴۰۳، خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری حمل ونقل ایران از سازمان بنادر و دریانوردی” اله‌مراد عفیفی‌پور ” با بیان اینکه تا صبح روز یکشنبه پنجم فروردین ‌ماه سال ۱۴۰۳، معادل ۲ میلیون و ۳۳۰ هزار تردد مسافری دریایی و گردشگری دریایی در سواحل جنوب و شمال کشور انجام شده‌است، اظهار داشت: در همین مدت، ۳۰۰ هزار دستگاه خودرو بین بندر پهل به بندر بافت در جزیره قشم و بنادر چارک و آفتاب به جزیره کیش، جابه‌جا شده‌است.

وی افزود: همچنین در مدت مذکور، ۱۴ هزار تردد شناور مسافری صورت گرفته که مسافران متقاضی با سفر دریایی به جزایر کیش، قشم، هرمز، لارک و هنگام، رفته‌اند و هم اکنون این فعالیت‌ها ادامه دارد.

سخنگوی سازمان بنادر و دریانوردی در طرح تسهیل سفرهای دریایی ویژه ایام نوروز ۱۴۰۳ با تأکید بر اینکه از مردم عزیز درخواست می‌کنیم به هشدارهای هواشناسی طی چند روز آینده توجه جدی کنند، گفت: گزارش‌های هواشناسی نشان‌می‌دهد از روز دوشنبه، ششم فروردین‌ماه سال جاری تا روز جمعه، دهم فروردین‌ماه، شرایط نامساعد جوی به‌ویژه در استان‌های جنوبی حاکم خواهد بود و به همین دلیل امکان تردد دریایی در مبادی و مقاصد سفرهای دریایی و در نقاط گردشگری دریایی و همچنین تردد شناورهای حمل خودرو، امکان‌پذیر نیست.

عفیفی‌پور ادامه‌داد: از مردم خواهش می‌کنیم به هشدارها و اطلاعیه‌های صادر شده توجه و از حضور در بنادر مسافری و بنادر حمل خودرو، خودداری کنند.

شماره تماس ۱۵۵۰ جهت اعلام اضطرار دریایی

وی در پایان اعلام ‌کرد: مسافران دریایی می‌توانند از هر کجای استان‌های ساحلی در صورت بروز هرگونه سانحه دریایی با شماره چهار رقمی ۱۵۵۰ جهت اعلام اضطرار دریایی و بدون نیاز به گرفتن کد پیش شماره به‌راحتی و به‌طور مستقیم با مرکز هماهنگی جستجو و نجات دریایی جهت ارائه گزارش حادثه و درخواست کمک تماس حاصل کنند.

ایرج منصوری

صاحب امتیاز و مدیر مسئول پایگاه خبری حمل و نقل و صنعت و معدن ایران / مدیرکل، سردبیر، دبیر، و خبرنگار اقتصادی ایرنا، رئيس دفتر اسبق خبرگزاری ایرنا در جمهوری آذربایجان (باکو) و منطقه آزاد کیش، کارشناس رسمی دادگستری

مطـالب مرتبـط

Back to top button