حمل و نقل

انجام 635 پرواز داخلی و بین المللی با ناوگان ایران ایر تا 6 فروردین

سخنگوی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران گفت: ۵۸۳ پرواز داخلی و خارجی، همچنین ۵۲ پرواز فوق‌العاده در مسیرهای داخلی تا ۶ فروردین انجام‌ شده است.

به گزارش پایگاه خبری حمل ونقل ایران از روابط عمومی ایران ایر،  حسام قربانعلی سخنگوی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران گفت: از ۲۴ اسفند ۱۴۰۲ همزمان با آغاز طرح های نوروزی تا ۶ فروردین ماه با انجام ۴۱۸ پرواز داخلی با ظرفیت ۳۶هزار و۶۱۸ نفر پذیرای مسافران بوده ایم.

به گفته وی، همچنین ۱۶۵ پرواز بین المللی با ظرفیت ۳۶هزار و۹۸۷ صندلی طی ۱۲ روز گذشته انجام شده است، در مجموع ۵۸۳ پرواز با ظرفیت ۷۳هزار و ۶۰۵ صندلی در طی این مدت انجام شده است.

قربانعلی با بیان اینکه ۵۲ پرواز فوق العاده با ظرفیت ۵ هزار و ۶۶۰ صندلی که عمده آن‌ها در مسیرهای داخلی بوده، انجام شده است گفت: ۱۶ پرواز فوق‌العاده در مسیر رامسر، ساری ، رشت بوده و ۳۴ پرواز با ایرباس ۳۱۹ و ۳۲۰ و فوکر ۱۰۰ در اصفهان، شیراز، کیش ،بندر عباس و مشهد انجام شده است.

سخنگوی ایران ایر بیان کرد: تا به این لحظه تاخیر چندانی وجود نداشته و فرآیند پروازها به موقع بوده است.

وی افزود: پذیرایی از مسافران در ایام نوروز متناسب با ماه رمضان و در قالب پک های افطار و یا سحر انجام می شود.

ایرج منصوری

صاحب امتیاز و مدیر مسئول پایگاه خبری حمل و نقل و صنعت و معدن ایران / مدیرکل، سردبیر، دبیر، و خبرنگار اقتصادی ایرنا، رئيس دفتر اسبق خبرگزاری ایرنا در جمهوری آذربایجان (باکو) و منطقه آزاد کیش، کارشناس رسمی دادگستری

مطـالب مرتبـط

Back to top button