حمل و نقل

نرخ حوادث هوایی در نوروز ۱۴۰۳ کاهش یافت

مدیرکل بررسی سوانح و حوادث سازمان هواپیمایی کشوری گفت: امسال علاوه بر کاهش نرخ حوادث هوایی نسبت به نوروز سال گذشته، نرخ بازگشت پروازها به دلیل نقص فنی نیز بیش از ۵۰ درصد کاهش داشته است.

به گزارش پایگاه خبری حمل ونقل ایران از روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، مدیرکل بررسی سوانح و حوادث سازمان هواپیمایی کشوری در بازدیدی سرزده از خدمات فرودگاهی در محل پارک هواپیماهای فرودگاه مهرآباد ضمن دیدار با مسئولان ایمنی و خدمات زمینی فرودگاه از اقدامات پیشگیرانه آنها برای جلوگیری از حوادث در شرایط آب و هوایی خاص ایام نوروزی تقدیر کرد.

در این بازدید اعلام شد؛ علاوه بر کاهش نرخ حوادث هوایی نسبت به نوروز سال گذشته، نرخ بازگشت پروازها به دلیل نقص فنی نیز بیش از ۵۰ درصد کاهش داشته است

 رضایی فر در این بازدید گفت: علیرغم حجم زیاد پروازهای نوروزی شاهد حادثه‌ای نبوده‌ایم و تلاش پرسنل زمینی فرودگاهها در این ایام قابل تقدیر است.

مدیرکل بررسی سوانح و حوادث سازمان هواپیمایی کشوری اظهار کرد: علاوه بر کاهش نرخ حوادث هوایی در مقایسه با ایام نوروز سال قبل ، نرخ بازگشت پروازها به دلیل نقص فنی نیز بیش از ۵۰ درصد کاهش داشته است.

همچنین بیشتر بازگشت پروازها به دلیل شرایط خاص آب و هوایی مقاصد پرواز یا نقص فنی بوده که با حفظ ایمنی پروازها، هواپیماها به مبدأ خود بازگشته‌اند.

ایرج منصوری

صاحب امتیاز و مدیر مسئول پایگاه خبری حمل و نقل و صنعت و معدن ایران / مدیرکل، سردبیر، دبیر، و خبرنگار اقتصادی ایرنا، رئيس دفتر اسبق خبرگزاری ایرنا در جمهوری آذربایجان (باکو) و منطقه آزاد کیش، کارشناس رسمی دادگستری

مطـالب مرتبـط

Back to top button