حمل و نقل

۱۰ هزار راهدار با ۸ هزار ماشین آلات خدمت رسانی کردند

معاون حمل ونقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: سازمان راهداری با ۱۰هزار راهدار، ۸ هزاردستگاه ماشین آلات راهداری و یکهزار راهدارخانه به مسافران نوروزی خدمت رسانی کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری حمل و نقل ایران،”حمید رضا شهرکی” در نشست خبری ستاد نوروزی وزارت راه و شهرسازی در جمع خبرنگاران افزود: افزود: بیشترین میزان رشد جابه‌جایی‌های جاده‌ای به ‌ترتیب نسبت به سال گذشته به استان‌های فارس با ۱۶ درصد، سیستان و بلوچستان با ۱۳ درصد، لرستان ۸ درصد، هرمزگان ۷ درصد، قزوین و البرز ۶ درصد و اردبیل و یزد ۵ درصد، بود.

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای  بیان کرد: میزان مراجعه مردم و تماس‌های تلفنی با سامانه ۱۴۱ با برقراری حدود ۵. ۵ میلیون تماس بیش از ۳۱ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است که نشان از تبدیل شدن این مرکز به محلی برای برنامه‌ریزی سفرها است.

شهرکی با اشاره به موضوع خدمات بین‌راهی، تصریح‌کرد: بالغ بر هزار واحد مجتمع خدمات رفاهی بین‌راهی در این ایام، آمادگی خدمات‌رسانی به مسافران را داشتند که در دو مرحله و با بهره‌گیری از کارگروهی تخصصی، عملکرد این مراکز مورد بررسی قرار گرفت.

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای افزود: در حوزه راهداری نیز با بهره‌گیری از ظرفیت ۱۰ هزار نفر راهدار در قالب ۸ هزار دستگاه ماشین آلات راهداری و بیش از هزار پایگاه راهداری، خدمات راهداری ارائه شد و ۴ هزار و ۵۸۰ مأموریت در این راستا به انجام رسید و با توجه به بارش‌های موجود بیش از ۱۳۹ هزار متر مکعب ریزش‌برداری در این ایام صورت گرفت.

شهرکی بیان کرد: تمامی ظرفیت موجود از جمله تابلوی‌های تبلیغاتی در اختیار موضوع ارتقای ایمنی قرار گرفت تا دستگاه‌های مختلف با توجه به شرایط ماه رمضان بتوانند از این ظرفیت برای اشاعه فرهنگ ایمنی استفاده ‌کنند.

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اظهارداشت: در این ایام پویش «چشم به راهیم» نیز امسال برگزار شد و مورد استقبال قابل توجهی از سوی مسئولان و مردم قرار گرفت و از ظرفیت‌های این پویش استفاده شد تا در مراکزی مشخص، محتوای قابل توجهی که تولید شده بود در اختیار مسافران قرار گیرد و مردم بتوانند از مسیر نیز به‌عنوان بخشی از سفر استفاده ‌کنند.

ایرج منصوری

صاحب امتیاز و مدیر مسئول پایگاه خبری حمل و نقل و صنعت و معدن ایران / مدیرکل، سردبیر، دبیر، و خبرنگار اقتصادی ایرنا، رئيس دفتر اسبق خبرگزاری ایرنا در جمهوری آذربایجان (باکو) و منطقه آزاد کیش، کارشناس رسمی دادگستری

مطـالب مرتبـط

Back to top button