حمل و نقل

چلندری از عزیمت ۲۷۲۰ زائر ایرانی از ترمینال سلام به حج عمره خبرداد

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) از آغاز عملیات حج عمره  پس از ۹ سال وقفه و اعزام ۵۰ درصد از زائران خانه خدا  از ترمینال سلام خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری حمل ونقل ایران از روابط عمومی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره ) سعید چلندری اظهارداشت: این عملیات از امروز سوم اردیبهشت با اعزام زائران خانه خدا از ترمینال سلام  همزمان با برگزاری مراسم بدرقه با حضور حجت الاسلام والمسلمین نواب نماینده ولی فقه در امور حج وزیارت و مهندس حسینی رئیس سازمان حج و زیارت و عبداله بن سعود العنزی سفیر کشور عربستان در ایران و تنی چند از مقامات کشوری و لشکری  آغاز شد و عملیات رفت تا ۱۳ اردیبهشت ادامه خواهد داشت.

مدیرعامل شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با بیان اینکه در عملیات حج عمره امسال پنج هزار و ۷۲۰ زائر خانه خدا عازم سرزمین وحی می‌شوند، یادآورشد: ۲ هزار و ۸۶۰ زائر  از طریق ترمینال سلام شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) برای انجام این فریضه مقدس عازم عربستان می‌شوند و درمجموع همین میزان نیز از ده فرودگاه دیگر به عمره مفرده مشرف می شوند

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با بیان اینکه آخرین پرواز برگشت زائران در تاریخ ۲۳ اردیبهشت خواهد بود، گفت: تمامی پروازها توسط شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران(هما) انجام می‌شود.

چلندری خاطرنشان کرد: اعزام زائران حج تمتع نیز از ۲۴ اردیبهشت ماه آغاز می شود و ترمینال سلام بعنوان پایانه زیارتی با مساحت ۵۴ هزار مترمربع  ظرفیت بسیار بالایی برای ارائه خدمات به حجاج و زائران عتبات را در سطح بسیار خوب دارد.

در پایان این مراسم عبداله بن سعود العنزی سفیر کشور عربستان در ایران و هیات همراه از قسمت های مختلف ترمینال سلام بازدید کرد.

ایرج منصوری

صاحب امتیاز و مدیر مسئول پایگاه خبری حمل و نقل و صنعت و معدن ایران / مدیرکل، سردبیر، دبیر، و خبرنگار اقتصادی ایرنا، رئيس دفتر اسبق خبرگزاری ایرنا در جمهوری آذربایجان (باکو) و منطقه آزاد کیش، کارشناس رسمی دادگستری

مطـالب مرتبـط

Back to top button