حمل و نقل

معاون توسعه بازار گروه کشتیرانی:

خطوط منظم گروه کشتیرانی به شرق و شمال آفریقا فعال است

معاون توسعه بازار گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران گفت: خطوط منظم کشتیرانی به شرق و شمال آفریقا در حال فعالیت مستمر هستند و ناوگان ملی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران نیز همسو با سیاست‌های کلی کشور برای توسعه تجارت با کشور‌های آفریقایی، آماده توسعه خطوط و ناوگان حمل بار صادراتی به مقصد کشور‌های آفریقایی است.

به گزارش پایگاه خبری حمل ونقل ایران از روابط عمومی گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، امیر بیات در حاشیه نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی جمهوری اسلامی ایران(IRAN EXPO 2024) با اشاره به برگزاری اجلاس توسعه تجارت با آفریقا همزمان با این نمایشگاه، تصریح کرد: کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در راستای منویات مقام معظم رهبری و ابلاغیه توسعه دریا محور از یک سو و در راستای اهداف دولت سیزدهم از سوی دیگر، اقدامات وسیعی را در خصوص توسعه‌ تجارت با کشورهای آفریقایی صورت داده است.

وی با بیان اینکه هم اکنون خطوط مستقیم و غیرمستقیم کشتیرانی به شرق، شمال و غرب آفریقا فعال ‌است، افزود: در شرق به ویژه کشورهای کنیا، تانزانیا و زنگبار خطوط مستقیم هم اکنون در حال خدمات رسانی به بازرگانان هستند؛ ضمن اینکه در شمال نیز به بنادر کشورهای لیبی، مراکش و الجزایر خطوط مستقیم فعال هستند در غرب آفریقا به سبب حجم کمتر بار از فیدرهای بین‌المللی برای رساندن بار استفاده می‌کنیم.

بیات خاطر نشان کرد: در کنار ایجاد این خطوط کشتیرانی، دفاتر منطقه‌ای کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران نیز در کشورهای یادشده، راه‌اندازی شده‌اند که وظیفه آنها ضمن ارائه خدمات به شناورهای کشتیرانی توسعه ارتباطات تجاری بین کشورهای آفریقایی و جمهوری اسلامی ایران است.

معاون توسعه بازار گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی‌ ایران با دعوت از بازرگانان ایرانی برای بهره‌مندی از خدمات یاد شده، تصریح کرد: گروه کشتیرانی هم اکنون با ایجاد شبکه DOOR TO DOOR آمادگی دارد کالای صادراتی را با استفاده از حدود ۱۵۰۰ دستگاه انواع واگن و ۱۵۰ دستگاه کامیون کشنده خود، از محل تولید تا مقصد نهایی حمل کند.

ایرج منصوری

صاحب امتیاز و مدیر مسئول پایگاه خبری حمل و نقل و صنعت و معدن ایران / مدیرکل، سردبیر، دبیر، و خبرنگار اقتصادی ایرنا، رئيس دفتر اسبق خبرگزاری ایرنا در جمهوری آذربایجان (باکو) و منطقه آزاد کیش، کارشناس رسمی دادگستری

مطـالب مرتبـط

Back to top button