حمل و نقل

۳۲ هزار زائر ایرانی از فرودگاه امام به حج تمتع اعزام می شوند/ آغاز عملیات رفت حج تمتع

مدیرعامل شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت: ۴۰ درصد زائران حج تمتع     ( ۳۲ هزار نفر) در سال جاری از ترمینال سلام اعزام می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری حمل ونقل ایران از روابط عمومی شهرفرودگاهی امام خمینی، سعید چلندری رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) هم‌زمان با برگزاری آئین بدرقه اولین کاروان حج تمتع ۱۴۰۳ در ترمینال سلام اظهار کرد: از بامداد ۲۴ اردیبهشت تا ۲۱ خرداد بیش از ۳۲ هزار زائر از ترمینال سلام به سرزمین وحی اعزام می‌شوند که معادل ۴۰ درصد زائران حج امسال است.

مدیرعامل شهر فرودگاهی امام (ره) افزود: این تعداد زائر در قالب ۱۳۲ سورتی پرواز که ۵۴ سورتی پرواز به جده و ۷۸ سورتی پرواز به مدینه است، جابه‌جا می‌شوند.

چلندری با اشاره به اینکه حجاج ۱۱ استان کشور از ترمینال سلام به حج مشرف می‌شوند، گفت: این توفیق را داریم که خدمتگزار حجاج استان‌های تهران، سمنان، قم، قزوین، کاشان، مرکزی، گیلان، ایلام، کرمانشاه، البرز و لرستان باشیم.

مدیرعامل شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با اشاره به تسهیلات ایجاد شده برای رفاه حجاج از برپایی موکب‌های پذیرایی و استراحت در ورودی ترمینال سلام برای حجاج و مشایعین و برپایی موکب در سالن چک این جهت ارائه خدمات به حجاج خبر داد.

وی اظهار کرد: با توجه به سن بالای تعداد زیادی از حجاج، دو سالن مفروش در بخش بوردینگ با امکانات استراحت و پذیرایی و صندلی‌های استراحت کامل به تعداد بالا جهت رفاه حال ضیوف الرحمان در ترمینال سلام تدارک دیده شده است.

گفتنی است به منظور رفاه حجاج، همه پروازهای حج در ترمینال سلام از طریق جت وی (تونل انتقال مسافر به هواپیما) انجام می‌شود که این خدمات به امید کسب رضایت مهمانان خدای تبارک و تعالی زائران حج تمتع ۱۴۰۳ تدارک دیده شده است.

عملیات پروازهای حج تمتع ۱۴۰۳ پس از برگزاری آیین بدرقه اولین کاروان زائران در ترمینال سلام فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) آغاز شد.

آئین معنوی بدرقه اولین کاروان زائران حج تمتع ۱۴۰۳ در ترمینال سلام فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) با حضور نماینده ولی فقیه در بعثه مقام معظم رهبری، وزیر راه و شهرسازی، ریاست سازمان حج و زیارت، عبدالله بن سعود العنزی سفیر عربستان سعودی در ایران، ریاست سازمان هواپیمایی کشوری، مدیر شهر فرودگاهی شهر امام، مدیران عامل شرکت‌های هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران و معراج، مسئولان ارشد صنعت هوایی کشور، فرماندهان ارشد نظامی و انتظامی و حجاج بیت‌الله الحرام در ترمینال سلام برگزار شد.

ایرج منصوری

صاحب امتیاز و مدیر مسئول پایگاه خبری حمل و نقل و صنعت و معدن ایران / مدیرکل، سردبیر، دبیر، و خبرنگار اقتصادی ایرنا، رئيس دفتر اسبق خبرگزاری ایرنا در جمهوری آذربایجان (باکو) و منطقه آزاد کیش، کارشناس رسمی دادگستری

مطـالب مرتبـط

Back to top button