حمل و نقلشهرسازی و عمران

خادمی از اختصاص دوهزارمیلیارد تومان به راه آهن مشهد – زاهدان خبرداد

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل از اختصاص یکهزار میلیارد تومان اعتبار به راه آهن زاهدان – مشهد خبر داد وگفت: به زودی یکهزار  میلیارد تومان دیگر نیز از محل تهاتر نفت به پروژه اختصاص می‌یابد.

به گزارش پایگاه خبری حمل ونقل ایران از مدیریت ارتباطات و اطلاع رسانی شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، جلسه بررسی آخرین وضعیت اجرایی طرح راه آهن زاهدان-مشهد با حضور خیراله خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی مدیرعامل این شرکت، قناعت استاندار خراسان جنوبی و پیمانکاران و مشاوران این پروژه برگزار شد و راهکارهای تسریع در عملیات اجرایی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

معاون وزیر راه و شهرسازی، راه آهن زاهدان-مشهد را یکی از مهمترین اولویت های ریلی کشور اعلام کرد و گفت:‌ با توجه به تاکید رییس جمهور و وزیر راه و شهرسازی برای تسریع در عملیات اجرایی این مسیر ریلی، در حال حاضر تمامی قطعات این پروژه به طول ۹۰۰ کیلومتر فعال است، کارگاه‌ها تجهیز شده و پیمانکاران عملیات اجرایی را آغاز کرده اند.

خادمی از اختصاص یک‌هزار میلیارد تومان اعتبار از محل تهاتر نفت به این پروژه خبر داد و گفت: با توجه به اهمیت این مسیر ریلی در توسعه ترانزیت شرق کشور با اتصال به بندر مهم چابهار به زودی یک‌هزار میلیارد تومان دیگر نیز از محل تهاتر نفت به پروژه اختصاص می‌یابد.

وی رسیدگی به آخرین وضعیت عملیات اجرایی راه آهن بیرجند-یونسی را مهمترین بخش این جلسه دانست و گفت: در حال حاضر تمامی قطعات در استان خراسان جنوبی به مناقصه رفته است، قراردادها مبادله شده و تجهیز کارگاه ها انجام شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی ساخت راه آهن بیرجند-یونسی را موجب اتصال مرکز استان خراسان جنوبی به شبکه ریلی اعلام کرد و گفت: راه آهن زاهدان-مشهد یکی از مهمترین کریدورهای ریلی کشور است که قابلیت ترانزیت سالانه ۷.۸ میلیون تن کالا به کشورهای منطقه اوراسیا از طریق بندر چابهار را فراهم می کند و توسعه همه جانبه شرق کشور را به همراه دارد.

ایرج منصوری

صاحب امتیاز و مدیر مسئول پایگاه خبری حمل و نقل و صنعت و معدن ایران / مدیرکل، سردبیر، دبیر، و خبرنگار اقتصادی ایرنا، رئيس دفتر اسبق خبرگزاری ایرنا در جمهوری آذربایجان (باکو) و منطقه آزاد کیش، کارشناس رسمی دادگستری

مطـالب مرتبـط

Back to top button