حمل و نقل

صفایی از سرمایه گذاری ۳۰ هزارمیلیارد تومانی بخش خصوصی در بنادرخبرداد

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادرودریانوردی با بیان اینکه شهادت رئیس جمهور و همراهان شهیدش، مسئولیت و تعهد دولتمردان در سنگین‌تر کرده است، گفت: جابه جایی کالاهای اساسی در بنادر کشور ۲۰ درصد و ترانزیت ۴۵ درصد افزایش یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادرودریانوردی، علی‌اکبر صفایی در نشست ماهانه مدیران این سازمان با اعلام رشد ۵ درصدی عملکرد بنادر کشور طی دو ماه گذشته از سال جدید، اظهار کرد: شاخص‌های عملکردی سازمان بنادر و دریانوردی در سال جدید، حاکی از رشد مثبت ۴۵ درصدی در حوزه‌ ترانزیت و ۲۰ درصدی در بخش جابه‌جایی کالاهای اساسی است.

مدیرعامل سازمان بنادرودریانوردی با اشاره به سرمایه‌گذاری ۳۰ هزار میلیارد تومانی بخش خصوصی در بنادر کشور در سال گذشته، افزود: روند توسعه، تجهیز و سرمایه‌گذاری در بنادر بازرگانی کشور در سال جدید نیز تداوم خواهد داشت.

به گفته صفایی ، برنامه‌ریزی شده تا در سال جاری نیز از ظرفیت‌های بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در بنادر با رویکرد ارتقای تولید، رونق اشتغال، جذب کالا و بازاریابی تا سقف ۵۰ هزار میلیارد تومان بهره گیری شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی خاطر نشان کرد: به موازات دریایی محورشدن برنامه‌های توسعه‌ای کشور در دولت سیزدهم و توجه ویژه هیات وزیران به تخصص و تعهد سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان مرجع دریایی کشور، باید این فضا و تفکر حفظ شود و ارتقا یابد.

 صفایی در پایان اقدامات و تدابیر صورت گرفته برای ارتقای پوشش پدافندی سازمان بنادر در برابر حملات سایبری را یکی از کارهای ارزشمند در حوزه تجارت دریایی کشور دانست و خواستار رفع مسائل و مشکلات در حوزه بازرسی از بنادر تجاری در شمال و جنوب کشور شد.

ایرج منصوری

صاحب امتیاز و مدیر مسئول پایگاه خبری حمل و نقل و صنعت و معدن ایران / مدیرکل، سردبیر، دبیر، و خبرنگار اقتصادی ایرنا، رئيس دفتر اسبق خبرگزاری ایرنا در جمهوری آذربایجان (باکو) و منطقه آزاد کیش، کارشناس رسمی دادگستری

مطـالب مرتبـط

Back to top button