حمل و نقل

توان اجرای عملیات پهلودهی و جداسازی کشتی‌ها در بندرشهید رجایی افزایش می یابد

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در بازدید از روند ساخت ۶ فروند یدک‌کش‌ پرقدرت در این استان، تاکید کرد: با الحاق این یدک‌کش‌ها به بندر شهید رجایی، توان اجرای عملیات پهلودهی و جداسازی کشتی‌ها و نفتکش ها تا حد مطلوبی افزایش می یابد.

به گزارش پایگاه خبری حمل ونقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، حسین عباس‌نژاد افزود: یدک کش‌های پرقدرت در دست ساخت بندر کانتینری شهید رجایی، به سیستم‌های اطفای حریق مقابله با آلودگی آب دریا و به روزترین سیستم‌ رانش مجهز هستند.

عباس‌نژاد ساخت این یدک کش ها را گام مهمی در راستای نوسازی ناوگان خدماتی بندر تجاری شهید رجایی دانست و خاطرنشان کرد: ساخت این نمونه از شناورها در داخل کشور علاوه بر ایجاد اشتغال جوانان، موجب خوداتکایی، ایجاد خودباوری ملی در بین مهندسان فنی کشور و افزایش توان عملیاتی در حوزه ساخت و تولید شناورها در استان خواهد شد.

شایان ذکر است، شش فروند یدک کش پرقدرت شامل دو فروند یدک کش شش هزار اسب بخار و چهار فروند شناور ۴ هزار و ۴۰۰ اسب بخار در یکی از مجتمع‌های شناورسازی استان هرمزگان، با پیشرفت فیزیکی و فنی قابل قبول، درحال ساخت است.

ایرج منصوری

صاحب امتیاز و مدیر مسئول پایگاه خبری حمل و نقل و صنعت و معدن ایران / مدیرکل، سردبیر، دبیر، و خبرنگار اقتصادی ایرنا، رئيس دفتر اسبق خبرگزاری ایرنا در جمهوری آذربایجان (باکو) و منطقه آزاد کیش، کارشناس رسمی دادگستری

مطـالب مرتبـط

Back to top button