حمل و نقل

جذب ۵۰ هزارمیلیارد تومان سرمایه گذاری در دستورکار سازمان بنادر

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: برنامه‌ریزی شده تا در سال جاری نیز از ظرفیت‌های بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در بنادر با رویکرد ارتقای تولید، رونق اشتغال، جذب کالا و بازاریابی تا سقف ۵۰ هزار میلیارد تومان بهره گیری شود.

به گزارش پایگاه خبری حمل ونقل ایران از روابط عمومی سازمان بنادر و دریانوردی، علی‌اکبر صفایی در نشست ماهانه مدیران این سازمان با اعلام رشد ۵ درصدی عملکرد بنادر کشور طی دو ماه گذشته از سال جدید، اظهار کرد: شاخص‌های عملکردی سازمان بنادر و دریانوردی در سال جدید، حاکی از رشد مثبت ۴۵ درصدی در حوزه‌ ترانزیت و ۲۰ درصدی در بخش جابه‌جایی کالاهای اساسی است.

مدیرعامل سازمان بنادرودریانوردی با اشاره به سرمایه‌گذاری ۳۰ هزار میلیارد تومانی بخش خصوصی در بنادر کشور در سال گذشته، افزود: روند توسعه، تجهیز و سرمایه‌گذاری در بنادر بازرگانی کشور در سال جدید نیز تداوم خواهد داشت.

به گفته صفایی، برنامه‌ریزی شده تا در سال جاری نیز از ظرفیت‌های بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در بنادر با رویکرد ارتقای تولید، رونق اشتغال، جذب کالا و بازاریابی تا سقف ۵۰ هزار میلیارد تومان بهره گیری شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: به موازات دریایی محور شدن برنامه‌های توسعه‌ای کشور در دولت سیزدهم و توجه ویژه هیات وزیران به تخصص و تعهد سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان مرجع دریایی کشور، باید این فضا و تفکر حفظ شود و ارتقا یابد.

 صفایی  اقدامات و تدابیر صورت گرفته برای ارتقای پوشش پدافندی سازمان بنادر در برابر حملات سایبری را یکی از کارهای ارزشمند در حوزه تجارت دریایی کشور دانست و خواستار رفع مسائل و مشکلات در حوزه بازرسی از بنادر تجاری در شمال و جنوب کشور شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه شهادت رئیس جمهور و همراهان شهیدش، مسئولیت و تعهد دولتمردان در قبال انجام کارها و ماموریت‌ها را سنگین‌تر کرده است، تاکید کرد: در تداوم راه رئیس جمهور فقید و شهید برای خدمت صادقانه به مردم نباید حتی لحظه‌ای را از دست بدهیم و از هیچ کوشش و جدیتی برای جلب رضای خدا و رضایت مردم فروگذار باشیم.

ایرج منصوری

صاحب امتیاز و مدیر مسئول پایگاه خبری حمل و نقل و صنعت و معدن ایران / مدیرکل، سردبیر، دبیر، و خبرنگار اقتصادی ایرنا، رئيس دفتر اسبق خبرگزاری ایرنا در جمهوری آذربایجان (باکو) و منطقه آزاد کیش، کارشناس رسمی دادگستری

مطـالب مرتبـط

Back to top button