حمل و نقل

تخلیه یک فروند کشتی حامل ۷۰ هزار تُن گندم در بندر شهیدرجایی

معاون امور بندری و اقتصادی اداره‌کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: یک فروند کشتی حامل حدود ۷۰ هزار تُن گندم در بندر شهیدرجایی در حال تخلیه است.

به گزارش پایگاه خبری حمل ونقل ایران از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی  هرمزگان “روح‌الله شاعلیا” اعلام کرد: با توجه به اهمیت کالا و تسریع در پهلودهی و تخلیه کالا، یک فروند کشتی حامل ۷۰ هزار تنی گندم۲۶ اردیبهشت ماه در اسکله ۱۵ بندر شهید رجایی پهلودهی شد.

وی ادامه داد: این محموله گندم در حال انتقال به انبارهای داخلی بندر شهید رجایی است.

معاون امور بندری بنادر هرمزگان افزود: در صورت همکاری صاحب کالاو تامین کامیون، کار تخلیه گندم‌های این شناور تا سه روز آینده به اتمام می‌رسد.

به گفته شاعلیا؛ به منظور تسریع در کار تخلیه و حداکثر نُرم بارگیری این محموله کالای اساسی، سه دستگاه مکنده شامل دو دستگاه مکنده ۳۰۰ و یک‌دستگاه ۶۰۰  تُنی بر ساعت در‌نظر گرفته شده است.

وی اضافه کرد: فروردین ‌ماه امسال نیز یک فروند کشتی حامل ۴۳ هزار و ۲۵۱ تُن روغن خوراکی در بندر شهید رجایی پهلودهی شد.

گفتنی است؛ سال گذشته (۱۴۰۲) یک میلیون و ۱۹۸هزار و ۷۷۸ تُن انواع کالای اساسی اعم از روغن خوراکی، غلات، کودهای شیمیایی و نهاده‌های دامی در بندر شهید رجایی تخلیه شد که از این میزان یک میلیون و ۵۵۶ هزار و ۱۲ تُن گندم و ۲۵۶هزار و ۳۴۸ تُن روغن بود.

در مجموع سال گذشته ۲۷ فروند کشتی کالای اساسی حامل گندم، روغن، برنج، ذرت، شکر، جو، خمیر کاغذ و کود شیمیایی در بندر شهید رجایی پهلودهی شد.

“بندر شهید رجایی” یکی از مهم‌ترین مبادی ورودی کالای اساسی کشور محسوب می‌شود که درحال حاضر دارای ۱۸ باب انبار مسقف با ظرفیت بیش از ۳۵۰ هزار تُن، ۶ پست اسکله ویژه کالای اساسی و همچنین تعداد سه پایانه نگهداری فرآورده‌های روغن خوراکی به ظرفیت ۳۷۰ هزار تُن است.

ایرج منصوری

صاحب امتیاز و مدیر مسئول پایگاه خبری حمل و نقل و صنعت و معدن ایران / مدیرکل، سردبیر، دبیر، و خبرنگار اقتصادی ایرنا، رئيس دفتر اسبق خبرگزاری ایرنا در جمهوری آذربایجان (باکو) و منطقه آزاد کیش، کارشناس رسمی دادگستری

مطـالب مرتبـط

Back to top button