حمل و نقل

۲۴ هزارو۹۷۷ زائر ایرانی ازشهر فرودگاهی امام(ره) عازم سرزمین وحی شدند

تهران – روابط عمومی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی ره اعلام کرد از ۲۲ اردیبهشت ماه تا ۱۸ خرداد ماه سال جاری در مجموع ۲۴ هزار و ۹۷۷ زائر ایرانی عازم سرزمین وحی شده اند.

به گزارش پایگاه خبری حمل ونقل ایران، در این مدت ۱۱۸ پرواز زائران ایرانی را به مکه مکرمه و مدینه منوره منتقل کرده است.

همچین در این مدت ۵۲۴ هزار و ۴۰۹ کیلوگرم بار همراه زائران حج تمتع نیز به عربستان سعودی منتقل شده و آخرین پرواز رفت عملیات حج تمتع از فرودگاه امام خمینی (ره) به مقصد فرودگاه جده روز ۲۱ خرداد ماه انجام خواهد شد.

از طرفی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران “هما” نیز اعلام کرد از ۲۴ اردیبهشت ماه تا پایان روز ۱۸ خرداد ماه ۸۰ هزار زائر حج تمتع به فرودگاه‌های جده و مدینه منوره عزیمت کردند.

روابط عموی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران “هما” از شروع عملیات اعزام زائران بیت الله الحرام ۲۴ اردیبهشت ماه تا پایان روز ۱۸ خردادماه ۲۶ روز از این عملیات سپری شده است و در این مدت ۸۰ هزار زائر حج تمتع با پروازهای هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران “هما” به فرودگاه‌های جده و مدینه منوره عزیمت کردند.

در عملیات حج تمتع سال جاری ۲۱ ایستگاه پروازی برای انتقال زائران برنامه ریزی شده بود که تا پایان ۱۸ خرداد ماه، اعزام زائران ایستگاه‌های کرمان، تبریز، اهواز، مشهد، رشت، اصفهان، بیرجند، بوشهر، همدان، زنجان، شیراز، اردبیل، بندرعباس، ساری، یزد، چابهار، قشم و زاهدان به اتمام رسیده و پروازهای فرودگاه مدینه پایان یافته است.

تا پایان عملیات اعزام زائران استان‌های تهران، گلستان و آذربایجان غربی همچنان ادامه دارد و زائران به فرودگاه جده منتقل می‌شوند.

طبق برنامه ریزی صورت گرفته عملیات ایستگاه‌های یاد شده تا شامگاه ۲۱ خردادماه سال جاری ادامه دارد و آخرین پرواز رفت این عملیات از فرودگاه امام خمینی (ره) به مقصد فرودگاه جده انجام می‌شود.

شایان ذکر است برنامه بازگشت حجاج به کشور از یکم تیرماه ۱۴۰۳ آغاز می‌شود.

ایرج منصوری

صاحب امتیاز و مدیر مسئول پایگاه خبری حمل و نقل و صنعت و معدن ایران / مدیرکل، سردبیر، دبیر، و خبرنگار اقتصادی ایرنا، رئيس دفتر اسبق خبرگزاری ایرنا در جمهوری آذربایجان (باکو) و منطقه آزاد کیش، کارشناس رسمی دادگستری

مطـالب مرتبـط

Back to top button