حمل و نقل

بزرگترین مجتمع پرورش ماهیان گرمابی در خرمشهر به بهره برداری می رسد

معاون اشتغال‌زایی بنیاد برکت گفت: بزرگترین مجتمع پرورش ماهیان گرمابی در خرمشهر با ظرفیت تولید ۸۰ تن ماهی تا پایان خرداد ماه امسال به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش پایگاه خبری صنعت معدن ایران از روابطعمومی بنیاد برکت،  علیرضا عبدی افزود: این مجتمع شامل  ۳۵حوضچه است که با حمایت بنیاد برکت و پرداخت تسهیلات بنیاد برکت و با مشارکت گروه های مردمی و بخش خصوصی ساخته شده است.

عبدی گفت: مجتمع پرورش ماهیان گرمابی خرمشهر زمینه ایجاد اشتغال برای ۱۰۵نفر از جوانان روستایی فراهم خواهد کرد و در جهت ایجاد اشتغال و معیشت پایدار و استفاده مفید از آب رودخانه ساخته می‌شود.

معاون اشتغال‌زایی اجتماع محور بنیاد برکت تاکید کرد: در این طرح  استفاده از زه آب غنی پرورش ماهی جهت آبیاری اراضی باغات  در دستور کار قرار گرفته و تکمیل  زنجیره  ارزش آبی و سبز در روستای قصبه منیعات واقع در منطقه غرب کارون شهرستان خرمشهر به عنوان یکی از اهداف اصلی در این طرح به شمار می رود.

 وی با بیان اینکه سیستم برق رسانی و آبرسانی و احداث شبکه آبیاری و زه کشی  اجرایی  در حال تکمیل  است اظهار کرد: مجتمع پرورش ماهیان گرمابی خرمشهر ظرفیت تولید ۸۰ تن ماهی گرمابی را دارد

عبدی  گفت: ساخت دو اتاق موتور پمپ و خرید سه موتور پمپ و لوله آبرسانی از رودخانه تا مجتمع پرورش ماهی و همچنین نصب  یک ترانس ۵۰کیلووات  جهت برق رسانی  به این ۳۵ حوضچه پرورش ماهی در روستای قصبه منیعات با همکاری بنیاد برکت ایجاد شده است.

ایرج منصوری

صاحب امتیاز و مدیر مسئول پایگاه خبری حمل و نقل و صنعت و معدن ایران / مدیرکل، سردبیر، دبیر، و خبرنگار اقتصادی ایرنا، رئيس دفتر اسبق خبرگزاری ایرنا در جمهوری آذربایجان (باکو) و منطقه آزاد کیش، کارشناس رسمی دادگستری

مطـالب مرتبـط

Back to top button