حمل و نقل

مدیرکل اقتصادی سازمان بنادر اهم قراردادهای سرمایه‌گذاری در بنادر کشور را اعلام کرد

تهران – پایگاه خبری حمل ونقل ایران – مدیرکل امور اقتصادی و مناطق سازمان بنادر و دریانوردی مهم‌ترین موضوعات قراردادهای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بنادر جنوبی و شمالی کشور طی دولت سیزدهم را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری حمل ونقل ایران از روابط عمومی سازمان بنادر و دریانوردی، حسین یداللهی در خصوص اهم موضوعات قراردادهای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بنادر جنوبی و شمالی کشور، اظهار داشت: ایجاد، توسعه و تجهیز بنادر بازرگانی کشور و مدیریت و بهره‌برداری از آن‌ها، سیاستگذاری و نظارت کامل در حوزه دریایی و اجرای قانون دریایی بخشی از وظایف قانونی و رسالت وجودی سازمان بنادر و دریانوردی است.

وی افزود: همچنین جذب سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و فعالیت فعالان اقتصادی در بنادر کشور طی دولت سیزدهم، یکی از مهم‌ترین مسائل مورد توجه بوده است و قراردادهای مختلفی در بنادر شمالی و جنوبی کشور منعقد و به مرحله بهره‌برداری رسید.

بندر امام خمینی (ره)

مدیرکل امور اقتصادی و مناطق سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به مهم‌ترین موضوعات قراردادهای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بنادر جنوبی و شمالی کشور طی دولت سیزدهم در بندر امام خمینی (ره)، بیان کرد: در مجتمع بندری امام خمینی (ره)، ساخت و بهره‌برداری از کارخانه تولید قیر، ساخت و بهره‌برداری از انبارهای چند منظوره نگهداری کالا، ساخت و بهره‌برداری از مخازن نگهداری فرآورده‌های نفتی، ساخت و بهره‌برداری از پایانه مکانیزه غلات و پایانه مواد معدنی از مهم‌ترین موضوعات قراردادهای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در این بندر است.

بندر بوشهر

یداللهی در مورد بندر بوشهر، عنوان کرد: در بندر بوشهر اجاره اراضی و راهبری بندر دیر به عنوان یکی از مهم‌ترین موضوعات قراردادهای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بنادر جنوبی کشور طی دولت سیزدهم، مدنظر قرار گرفت.

بندر شهید رجایی

وی همچنین به اهم موضوعات قراردادهای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بندر شهید رجایی، خاطرنشان کرد: در بندر شهید رجایی نیز، ساخت و بهره‌برداری از پایانه ترانزیتی و صادراتی، ساخت و بهره‌برداری از مخازن نفتی، ساخت و بهره‌برداری پایانه خدمات و کالای کانتینری، ساخت و بهره‌برداری از پایانه مکانیزه غلات، توسعه و راهبری بنادر جاسک و سیریک، توسعه و راهبری پایانه کانتینری ۱ و ۲ از مهم‌ترین موضوعات قراردادهای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی است که می‌توان به آن اشاره کرد.

بندر چابهار

مدیرکل امور اقتصادی و مناطق سازمان بنادر و دریانوردی در مورد بندر چابهار نیز، اظهار داشت: ساخت و بهره‌برداری از انبارهای چند منظوره نگهداری کالا، ساخت و بهره‌برداری از ترمینال چند منظوره، ساخت و بهره‌برداری از فاز ۲ سیلوی ۱۰۰ هزار تنی غلات از جمله موضوعات مهم قراردادهای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بندر چابهار طی دولت سیزدهم است.

بندر امیرآباد

یداللهی با اشاره به بندر امیرآباد نیز، بیان کرد: ساخت و بهره‌برداری از سیلوی غلات، ساخت و بهره‌برداری از کارخانه تولید خوراک دام و ساخت و بهره‌برداری از کارخانه تولید آرد بلغور و ذرت نیز از جمله مواردی است که در بندر امیرآباد مدنظر قرار گرفته است.

بنادر نوشهر و انزلی

وی ادامه داد: در بندر نوشهر نیز ساخت و بهره‌برداری از احداث کارخانه تجهیزات آزمایشگاهی و در بندر انزلی نیز ساخت و بهره‌برداری مخازن روغن خوراکی از جمله مهم‌ترین موضوعات قراردادهای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بنادر نوشهر و انزلی است.

ایرج منصوری

صاحب امتیاز و مدیر مسئول پایگاه خبری حمل و نقل و صنعت و معدن ایران / مدیرکل، سردبیر، دبیر، و خبرنگار اقتصادی ایرنا، رئيس دفتر اسبق خبرگزاری ایرنا در جمهوری آذربایجان (باکو) و منطقه آزاد کیش، کارشناس رسمی دادگستری

مطـالب مرتبـط

Back to top button