حمل و نقل

۵۸ هزار و۷۰۰ زائرایرانی از ۱۸ فرودگاه وارد سرزمین وحی شدند/عملیات بازگشت یکم تیرماه

مشاور مدیرعامل درامور اجرایی و مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران گفت: از ۲۴ اردیبهشت تا ۲۱ خرداد ماه سال جاری در مجموع ۵۸ هزار و ۷۰۰ زائر ایرانی از ۱۸ فرودگاه تحت مالکیت این شرکت به سرزمین وحی اعزام شدند.

به گزارش پایگاه خبری حمل ونقل ایران از روابط عمومی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران،” محمد حسین آجیلیان ” افزود: عملیات رفت حج تمتع با انجام ۲۴۴ پرواز از ۱۸ فرودگاه اهواز، ساری، یزد، کرمان، رشت، اردبیل، تبریز، زنجان، شیراز، مشهد، اصفهان، زاهدان، بندرعباس، بیرجند، ارومیه، بوشهر، گرگان و همدان امروز به پایان رسید.
مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران با بیان اینکه عملیات بازگشت حجاج ایرانی از عربستان سعودی به کشور از یکم تیر ماه سال جاری آغاز می شود، اظهارداشت: انجام این عملیات موفق با تلاش تمام مدیران فرودگاه‌ها و همکاران آنها به خصوص در حوزه عملیات هوانوردی و فرودگاهی انجام شده است.
مشاور مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در امور اجرایی تاکید کرد: خدا را شاکریم که توانستیم با افتخار عملیات رفت زائران ایرانی را در ۱۸ فرودگاه کشور به خوبی انجام دهیم و زائران محترم حتی یک دقیقه مشمول تاخیر فرودگاهی نشدند و این نقطه عطفی در اعزام زائران ایرانی به سرزمین وحی در سال جاری بود.
آجیلیان از همکاری بی نظیر اعضای محترم کمیته حفاظتی و امنیت صنعت حمل و نقل هوایی و فرودگاه‌ها در اجرای موفق عملیات حج تمتع امسال تقدیر و تشکر کرد و افزود: لازم است از تلاش ها و همکاریهای مطلوب تمام ارگان‌های درگیر در عملیات حج تمتع امسال در فرودگاه‌های کشور در قالب کمیته‌های تسهیلاتی قدردانی شود.
مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران تصریح کرد: قطعاً انجام این عملیات بزرگ و موفق مرهون حمایت‌های بی‌دریغ کاپیتان رضا نخجوانی مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران و کاپیتان محمد محمدی بخش رئیس سازمان هواپیمایی کشوری است.
وی اظهارداشت: ۱۸ فرودگاه‌ یاد شده هم اکنون از آمادگی لازم برای اجرای عملیات بازگشت حجاج ایرانی به میهن اسلامی برخوردار هستند و اقدامات مورد نیاز جهت تسهیل عملیات بازگشت حجاج در این فرودگاه‌ها انجام شده است.
آجیلیان در پایان ضمن آرزوی حج مقبول و سعی مشکور برای حجاج ایرانی تاکید کرد: خدمتگزاران مردم در صنعت حمل و نقل هوایی و به خصوص در فرودگاههای کشور همچنان در زمینه اعزام هموطنان عزیز به حج تمتع، حج عمره مفرده ( مکه مکرمه و مدینه منوره) و عتبات عالیات به وظایف خود به نحوه احسن عمل خواهند کرد.

ایرج منصوری

صاحب امتیاز و مدیر مسئول پایگاه خبری حمل و نقل و صنعت و معدن ایران / مدیرکل، سردبیر، دبیر، و خبرنگار اقتصادی ایرنا، رئيس دفتر اسبق خبرگزاری ایرنا در جمهوری آذربایجان (باکو) و منطقه آزاد کیش، کارشناس رسمی دادگستری

مطـالب مرتبـط

Back to top button