حمل و نقل

آغازعملیات بازگشت حجاج ایرانی ازیکم تیرماه/عزیمت ۸۹ هزارو۷۳۰ نفر

تهران – مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران از پایان پروازهای اعزام زائران ایرانی به سرزمین وحی خبرداد و گفت: نخستین گروه از حجاج ایرانی یکم تیر ماه سال جاری به کشور مراجعت می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری حمل ونقل ایران از روابط عمومی ایران ایر، شمس‌الدین فرزادی پور بیان کرد: با انجام آخرین پرواز زائران بیت‌الله الحرام در شامگاه ۲۱ خرداد ۱۴۰۳، عملیات اعزام زائران به عربستان به پایان رسید.

وی گفت: در عملیات اعزام زائران بیت‌الله الحرام سال جاری، از ۲۱ فرودگاه شامل امام خمینی (ره)، مشهد مقدس، ساری، گرگان، همدان، زنجان، تبریز، اردبیل، ارومیه، بیرجند، اصفهان، اهواز، کرمان، شیراز، اهواز، زاهدان، چابهار، قشم، بندرعباس و بوشهر به عربستان منتقل شدند که با احتساب ‌انتقال عوامل اجرایی، ۸۹ هزار و ۷۳۰ نفر در این عملیات به سرزمین وحی اعزام شدند.

فرزادی پور اظهارداشت: زائران بیت االله الحرام امسال با ۷۵۸ سورتی پرواز به دو فرودگاه جده و مدینه اعزام شدند.

مدیر عامل هما گفت: امسال مقرر بود عملیات اعزام زائران با مشارکت یک شرکت هواپیمایی همکار انجام شود که به دلیل عدم صدور مجوز برای این شرکت، همه زائران بیت‌الله الحرام با پروازهای  هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران به عربستان انتقال یافتند.

فرزادی‌پور با قدردانی از همکاری سازمان‌های مرتبط در این عملیات پروازی، افزود: انتقال زائران حج تمتع امسال در سایه همکاری سازمان هواپیمایی کشوری، شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، شهر فرودگاهی حضرت امام (ره)، سازمان حج و زیارت وعوامل امنیتی و انتظامی با موفقیت به پایان رسید.

وی در مورد زمان بازگشت حجاج به کشور بیان کرد: طبق برنامه‌ریزی، اولین گروه حجاج در تاریخ یکم تیر سال جاری به کشور مراجعت می‌کنند؛ عملیات بازگشت حجاج تا ۲۴ تیر سال جاری ادامه خواهد داشت.

مدیر عامل هما افزود: با توجه به محدودیت‌های موجود، امکان دارد این عملیات بازگشت طولانی‌تر از زمان پیش‌بینی شده باشد که امیدواریم با همکاری کشور میزبان، اقدامات وزارت امور خارجه و سازمان حج و زیارت، بازگشت حجاج در زمان مقرر انجام شود.

ایرج منصوری

صاحب امتیاز و مدیر مسئول پایگاه خبری حمل و نقل و صنعت و معدن ایران / مدیرکل، سردبیر، دبیر، و خبرنگار اقتصادی ایرنا، رئيس دفتر اسبق خبرگزاری ایرنا در جمهوری آذربایجان (باکو) و منطقه آزاد کیش، کارشناس رسمی دادگستری

مطـالب مرتبـط

Back to top button